Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) готує для України нову інвестиційну стратегію на наступні три роки. Тож найбільші акціонери банку хочуть переконатися, якої саме підтримки нині потребує українська сторона.
Назріла нова стратегія
«Вони розглядатимуть, як працюється в країні державному і недержавному бізнесу. Вони спілкуватимуться з компаніями, з керівництвом країни, і за результатами будуть зроблені висновки, які стануть основою для створення нової стратегії банку в Україні», - сказав Deutsche Welle провідний радник ЄБРР Антон Усов. За його словами, останній раз відносини ЄБРР і України переглядалися в 2007 році, і їх суттєво скоригувала світова економічна криза.
Криза скінчилася?
«Фактично, як ми вважаємо, країна пройшла пік кризи, і нині важко зрозуміти, чого саме потребує Україна у післякризовий період», - наголосив Усов і додав, що саме для цього Рада директорів ЄБРР відвідає в основному південні українські області ( Одеську, Миколаївську, Херсонську , Запорізьку, Дніпропетровську та Київ), зустрінеться з нинішніми й потенційними клієнтами банку. Крім цього акціонери ЄБРР поспілкуються з прем’єр-міністром і головою Верховної Ради про інвестиційний клімат в Україні.
Важливі угоди
Антон Усов також зауважив, що по завершенні візиту в Україну ЄБРР та українська сторона мають підписати кілька важливих інвестиційних угод у сфері енергозбереження, виробництва та банківському секторі. Візит Ради директорів ЄБРР в Україну завершиться 24 вересня.
Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на 1 серпня 2010 року, він взяв на себе зобов'язання щодо надання інвестицій на суму більш як 5,27 млрд. євро в рамках понад двохсот проектів.
|