НОВИНИ

17.09.2010 | Генсек НАТО сподівається на співпрацю з Україною
Джерело - Євроатлантика

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог РАСМУССЕН сподівається на продовження співпраці з Україною в існуючих рамках. Про це він заявив журналістам на прес-конференції 15 вересня.


«Мої сподівання полягають у тому, що ми продовжимо нашу співпрацю в існуючих рамках», - сказав Генсек НАТО. Він зазначив, що НАТО взяло до уваги схвалений улітку Верховною Радою України закон про засади зовнішньої та внутрішньої політики, згідно з яким Україна відмовилася від прагнень досягнути членства в НАТО. «На сьогодні співпраця триває. Ми взяли до уваги політичне рішення», - сказав А.Ф.РАСМУССЕН.


Він також зазначив, що в рамках комісії Україна-НАТО вже відбулися політичні консультації після схвалення нового закону.


Тим часом з Росією в НАТО співпраця зайшла набагато далі. До кінця року НАТО та Росія планують завершити розробку документа щодо спільних загроз. «Робота в рамках Ради НАТО - Росія тривають, ми завершили першу фазу і продовжимо роботу з метою завершити її до кінця року», - сказав генеральний секретар НАТО Андерс Фог РАСМУССЕН.


Наприкінці 2009 року Генсек НАТО виступив з пропозицією посилити співпрацю з Росією і, зокрема, розробити спільний аналіз загроз, які існують на сьогодні як для країн – членів Північноатлантичного альянсу, так і для Росії.


«Наступного тижня у Нью-Йорку відбудеться засідання Ради НАТО-Росія на рівні міністрів, і я сподіваюсь, що це засідання додасть нашим відносинам нової енергії», - сказав РАСМУССЕН. Він зазначив, що у Росії та Альянсу є багато питань, що представляють інтерес. Серед них – Афганістан, боротьба з тероризмом та піратством, а також створення системи протиповітряної оборони.


А.Ф.РАСМУССЕН також висловив думку, що на саміті НАТО, який відбудеться у листопаді у Ліссабоні, країни – члени Північноатлантичного альянсу мають відзначити готовність Росії допомогти у створенні системи протиракетної оборони.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект