НОВИНИ

17.09.2010 | США-Росія: Угоду про скорочення озброєнь схвалила Комісія Сенату
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах Комісія закордонних справ Сенату майже одностайно – 14 «за», 1 «проти» – схвалила американо-російську Угоду про скорочення ядерних озброєнь і скерувала її на голосування для ратифікації повному складові верхньої палати Конгресу.


Новий Договір має обмежити кількість ядерних боєголовок двох держав до 1550 з кожного боку. Це десь на третину менше від лімітів, обумовлених для ядерних арсеналів Угодою від 2002-го року.


Новий документ в урочистій обстановці підписали у квітні цього року у Празі два президенти – Барак Обама і Дмитро Медведєв.


Але для того, щоб Договір набув чинності, необхідна його ратифікація парламентами. У Сполучених Штатах це має робити Сенат. Які шанси, що Сенат ратифікує цей документ?


Державний Секретар США Хілларі Клінтон закликала законодавців ухвалити документ якомога швидше і пояснила чому.


«Ми ризикуємо нашою національною безпекою. Договір потребує негайної ратифікації, оскільки ми на сьогодні вже не посідаємо засобів верифікації (перевірки) з Росією. Це завдає шкоди інтересам нашої безпеки», – заявила Клінтон.


Сенатор Джон Керрі, голова Комісії закордонних справ, звертаючись до колег, які вагаються чи взагалі налаштовані проти ухвалення Угоди, підкреслив, що «Дума чекає. Президент Медведєв сказав це мені особисто, що вони хочуть бачити, що трапиться у нас, як із цією Угодою поводитимуться у Сполучених Штатах. То ж ми мусимо бути чутливими до цього».


Проблема, яка непокоїть критиків Договору


Сенатори-республіканці кажуть, що їх насамперед непокїть те, що Угода може перешкодити майбутнім планам розвитку протиракетної оборони США.


На це, зокрема, вказав сенатор Джон МакКейн, сказавши, що «стаття 5 Угоди включає юридично зобов’язуюче обмеження вибору для нашої системи протиракетної оборони».


«Російські лідери – всі – робили заяви, що ця Угода передбачає, що Сполучені Штати мають відмовитися від змін і якісного або кількісного збільшення систем протиракетної оборони. Це (нас) турбує», – додав МакКейн.


Однак адмірал Майк Муллен, голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил, запевнив сенаторів, що не вбачає жодної перешкоди у цьому плані.


На думку деяких оглядачів, республіканці воліють уникнути дипломатичного успіху президента Обами напередодні проміжних виборів, які можуть визначити, яка партія матиме більшість у Конгресі.


З огляду на це, сенатор Керрі, голова Комісії закордонних справ, радить провести голосування у Сенаті після виборів, а не перед ними.


Для ратифікації потрібно, щоб за Угоду проголосувало не менше двох третин складу верхньої палати Конгресу, точніше – 67 сенаторів із 100. Демократів із них 59, а щодо республіканців, то поки що лише 2 з 41 заявили про намір голосувати «за».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9817. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект