Європейська народна партія глибоко стурбована поточною ситуацією в Україні. Про це йдеться у резолюції, яка була прийнята на засіданні політичної асамблеї ЄНП одноголосно в понеділок у Брюсселі.
Партія засудила "державне втручання у внутрішні справи найбільших опозиційних партій, що може зірвати їх участь у місцевих виборах в декількох регіонах".
У ЄНП висловили жаль щодо "урізання свободи ЗМІ" та глибоко стурбовані "вибірковістю щодо використання кримінальної судової системи, коли кримінальне переслідування виглядає як таке, що ґрунтується на політично мотивованій кампанії проти союзників лідера політичної опозиції".
У документі наголошується, що діяльність СБУ "справляє враження такої, що здійснюється за рамками нормального функціонування".
Також в ЄНП зазначили, що "недавнє законодавство може підірвати місцеві вибори" і звернули увагу на той факт, що "представники правлячої партії запросили Конституційний Суд скасувати конституційні поправки 2004 року".
ЄНП заявила про свою "повну і сильну підтримку і солідарність з Юлією Тимошенко, опозиційними лідерами і з партіями - сестрами ЄНП з України - Батьківщиною, Рухом і Нашою Україною".
Партія закликає президента Віктора Януковича і українську владу "гарантувати, що період політичної стабільності використовується для системних реформ, яких Україна рішуче потребує, а не для приглушення голосів проти, залякування ЗМІ та заміни політичного плюралізму монополізованою державної вертикаллю".
ЄНП закликала "припинити свої антидемократичні дії та будь-які втручання у внутрішню партійну активність опозиції і гарантувати безперешкодну її участь у місцевих виборах, гарантувати, що правосуддя ведеться однаково і що ніякі кримінальні переслідування не мотивовані політичними інтересами".
Владу також закликали "виключити конфлікт інтересів у сфері мас-медіа нинішнього глави СБУ" і ухвалити, "провівши консультації з громадянським суспільством і міжнародними організаціями, закон про доступ до публічної інформації та громадське мовлення".
"Обмежити функції та діяльність СБУ у сфері захисту національних інтересів і розглянути їх відділення від будь-якої влади у сфері кримінального судочинства", - йдеться у документі.
"Гарантувати, що будь-які зміни Конституції підуть встановленими конституційними процедурами і рекомендаціями міжнародних організацій, включаючи Венеціанську комісію", - закликали в партії.
Крім того, ЄНП звертається до Парламентської асамблеї Ради Європи з проханням розглянути цю стурбованість та рекомендації і відобразити їх у майбутній дискусії і резолюції.
|