У Брюсселі президенту України знову нагадали про демократію, реформи, свободу слова й вибору. Віктор Янукович вдруге з моменту обрання на посаду, відвідав у понеділок Брюссель.
Як і очікувалося, одноденний візит Януковича до Брюсселя носив суто робочий характер, тому й голосних заяв за його підсумками не пролунало. На порядку денному були зустрічі з президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу та президентом Ради ЄС Германом ван Ромпеєм.
Енергетичне співтовариство й модернізація ГТС України
Утім, без новин не обійшлося. Основними стали новини в енергетичній сфері. Зокрема повідомлення про те, що Україна може приєднатися до організації Енергетичного співтовариства вже 24 вересня цього року. У цей день у Скоп’є відбудеться засідання міністрів, на якому буде ухвалене відповідне рішення.
Ще однією новиною в енергетичній сфері стала заява українського президента про те, що з президентом Єврокомісії Баррозу вдалося досягнути домовленості вже у найближчому майбутньому розпочати спільну роботу над модернізацією української газотранспортної системи. Домовленість передбачає зокрема й можливість участі в цьому процесі інших країн-інвесторів, які потім, аби забезпечити прозорість діяльності українських трубопроводів, можуть бути долученими до процесу керування над системою.
Демократія, реформи, європейські стандарти вибору
У політичній сфері з європейського боку пролунали слова про необхідність продовження проведення демократичних реформ в Україні, а також забезпечити свободу преси, незалежність судочинства, повагу прав і свобод. Особливий наголос було зроблено на необхідності проведення місцевих виборів в Україні у відповідності до європейських стандартів та забезпечити рівний доступ до цього процесу всіх політичних гравців.
За результатами зустрічей також стала відома і дата проведення наступного саміту Україна-ЄС. Він відбудеться 22 листопада у Брюсселі.
Деталь, на яку звернули у неформальному спілкуванні європейці - це велика чисельність української делегації. Януковича супроводжувала в одноденній поїздці делегація близько 40 осіб. За спостереженнями чиновників у ЄС, з керівниками інших країн зазвичай приїздить у два рази менше.
|