Близько 60 відсотків громадян Туреччини схвалили винесені на референдум поправки до конституції Туреччини, що, як запевняє уряд, наблизить її до вступу до Євросоюзу.
Як стало відомо, за підсумками підрахунку 78 відсотків голосів, поправки схвалили 58 відсотків осіб, які проголосували.
Канал CNN Turk прогнозує, що остаточний результат, який буде відомий вранці в понеділок, 13 вересня, становитиме 57,6 відсотка голосів на підтримку нововведень до конституції.
Ініціатором внесення поправок виступила правляча Партія справедливості і розвитку, лідером якої є прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.
Спершу партія добивалася вирішення питання про внесення змін до конституції, яка залишалася в незмінному вигляді з 1980 року, в парламенті, однак їй не вистачило голосів для прийняття відповідної постанови.
Поправки стосуються повноважень парламенту Туреччини, судового законодавства і ряду інших питань, а також встановлюють відповідальність за підготовку збройного перевороту. Опозиційні партії не підтримали реформу і закликали голосувати проти неї.
У Європейському союзі зі схваленням зустріли новину про хід підрахунку голосів на референдумі в Туреччині, однак представник ЄС зазначив, що можливе посилення впливу держави на судову систему викликає побоювання. Президент США Барак Обама, у свою чергу, привітав Ердогана з підсумками референдуму.
Нагадаємо, 12 вересня, в Туреччині проходив референдум зі зміни чинної конституції, прийнятої ще при військовому режимі на початку 1980-х років.
|