НОВИНИ

13.09.2010 | У Туреччині підтримали поправки до консти
Джерело - Korespondent

Близько 60 відсотків громадян Туреччини схвалили винесені на референдум поправки до конституції Туреччини, що, як запевняє уряд, наблизить її до вступу до Євросоюзу.


Як стало відомо, за підсумками підрахунку 78 відсотків голосів, поправки схвалили 58 відсотків осіб, які проголосували.


Канал CNN Turk прогнозує, що остаточний результат, який буде відомий вранці в понеділок, 13 вересня, становитиме 57,6 відсотка голосів на підтримку нововведень до конституції.


Ініціатором внесення поправок виступила правляча Партія справедливості і розвитку, лідером якої є прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.


Спершу партія добивалася вирішення питання про внесення змін до конституції, яка залишалася в незмінному вигляді з 1980 року, в парламенті, однак їй не вистачило голосів для прийняття відповідної постанови.


Поправки стосуються повноважень парламенту Туреччини, судового законодавства і ряду інших питань, а також встановлюють відповідальність за підготовку збройного перевороту. Опозиційні партії не підтримали реформу і закликали голосувати проти неї.


У Європейському союзі зі схваленням зустріли новину про хід підрахунку голосів на референдумі в Туреччині, однак представник ЄС зазначив, що можливе посилення впливу держави на судову систему викликає побоювання. Президент США Барак Обама, у свою чергу, привітав Ердогана з підсумками референдуму.


Нагадаємо, 12 вересня, в Туреччині проходив референдум зі зміни чинної конституції, прийнятої ще при військовому режимі на початку 1980-х років.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект