Компанія Vanco Prykerchenska та уряд України до кінця вересня підпишуть мирову угоду.
Те, що переговори перебувають на завершальній стадії, також підтвердив міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський.
У Vanco хід переговорів у вівторок коментувати відмовилися, зазначивши, що вони проходять у "робочому режимі".
Однак раніше глава Vanco Prykerchenska Джим Баун у коментарі виданню висловлював упевненість у тому, що справа завершиться підписанням мирової угоди з урядом Миколи Азарова.
Зокрема Баун зазначив, що в Кабміну ні юридичних, ні економічних причин відмовлятися від партнерських відносин немає.
Як відомо, уряд Віктора Януковича у 2007 році пописав із Vanco угоду про розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.
Однак Юлія Тимошенко, очоливши уряд наприкінці 2007 року, оприлюднила дані, за якими засновниками Vanco Prykerсhenska виявилися 4 двадцятирічні студентки. У команді Тимошенко були впевнені, що за ними стоять більш значні гравці.
Побоюючись розриву угоди, власники Vanco зважилися розкрити інформацію про своїх партнерів. Виявилося, що з української сторони партнером Vanco виступала компанія, яка об'єднує енергетичні активи Рината Ахметова - ДТЕК.
Крім Ахметова, фінансувати проект збиралися російський бізнесмен Євген Новіцький і компанія Integrum Technologies Ltd. Остання нібито представляє інтереси великого австрійського інвестхолдингу.
Втім, Мінприроди все ж таки скасувало для Vanco спеціальний дозвіл на розробку родовищ у Чорному морі.
17 липня 2008 року Vanco почала арбітражний процес проти України в Арбітражному суді Стокгольма. При цьому в компанії зазначали, що для них буде оптимальним мирове вирішення конфлікту. Але Кабмін Тимошенко йти на переговори з інвестором відмовлявся.
У березні Стокгольмський суд почав розгляд суперечки між Vanco і Україною. Остаточне рішення суд мав би ухвалити у вересні-жовтні цього року.
|