НОВИНИ

06.09.2010 | Президент Польщі Коморовський: Не бачу причин, чому Україна не може бути членом ЄС
За матеріалами - Європейського простору

Україна в ЄС? – А чому ні? Президент Польщі Броніслав Коморовський не бачить причин, чому Україна не може з часом приєднатися до ЄС. І на цьому шляху Польща з Німеччиною повинні їй допомогти – стверджує він в інтерв‘ю німецькій Frankfurter Allgemeine Zeitung. Нижче подано переклад фрагмента інтерв‘ю, в якому йдеться про відносини Польщі з Україною і Росією.


Frankfurter Allgemeine Zeitung: Польща завжди була адвокатом країн на східних рубежах Європи: України, кавказьких держав, Білорусі, Молдови. Чи розвіялися східні надії, відколи демократичний розвиток в Україні та Грузії застопорився?


Броніслав Коморовський: Я вважаю, що європейська політика потребує більш довгострокової перспективи. Співпраця з країнами на схід від ЄС і надалі залишається нашим завданням. При цьому ми повинні реагувати на нові умови, але завданням Польщі – я вважаю, що і Німеччини – залишається також підтримка прагнення України до тісніших зв‘язків із Заходом.


Ви бачите ці країни в ЄС?


Я не бачу підстав, чому цього не може статися. Єдине, від чого це залежить, - виконання країною всіх критеріїв вступу. І я не бачу жодної причини, аби виключати, що Україна в майбутньому цього досягне.


Польща та Росія після багатьох років поганих відносин останнім часом зблизилися. Якими повинні бути наступні кроки на цьому шляху?


Обидві сторони повинні ще багато зробити. Символічні жести для подолання нашої складної історії є важливими, але ми повинні також потурбуватися про сьогодення. Дуже важливим є план з уможливлення безвізового режиму між Польщею і Калінінградською областю. Зрештою, ми на своєму досвіді пізнали, як обмежена можливість нашого покоління, покоління «Солідарності», бачити світ змінила нашу ментальність. Тому ми сподіваємося на схвалення з боку ЄС безвізового режиму між Польщею та Калінінградською областю.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект