НОВИНИ

27.08.2010 | Україні нагадують про «багатомільярдні» газові поступки з боку Росії (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейські оглядачі обговорюють намагання України знову знизити ціну за російський газ. Із таким закликом до Росії виступив прем’єр Микола Азаров, зазначивши, що нинішні умови кабальні. Офіційної реакції Москви на це наразі немає. На шпальтах європейських видань також обговорюють наслідки зростання німецької економіки та повідомлення британської розвідки про те, що одного зі сценаристів фільмів про Джеймса Бонда підозрювали у роботі на Радянський Союз.


Наразі неясно, що може запропонувати Україна Росії, щоб домогтися зниження ціни на газ, пише британська газета «Файненшел Тамйз». Але, як зауважує видання, Москва вже давно виявляла інтерес до української газотранспортної системи, а цього року закликала до злиття ключових галузей промисловості, включно з газовою, авіаційною та атомною. Щоб домогтися відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, українська влада наполовину підняла газові тарифи для населення, це вплинуло на те, що рейтинг владної Партії регіонів різко впав. Забезпечення нижчої ціни на переговорах з Росією може поліпшити шанси регіоналів на місцевих виборах у жовтні, робить висновок «Файненшел Таймз». Як зазначає це видання, Європа вже двічі потерпала від перебоїв у газопостачанні за останні шість років через газові суперечки між Києвом і Москвою.


Російська газета «Ведомості» пригадує, що Росія вже не раз ішла на «багатомільярдні поступки» Україні у газовому питанні. У статті «Малувато буде» видання зазначає, що минулого року Росія погодилася, щоб Україна купувала в неї на 20% відсотків менше обсягів газу, ніж передбачено контрактом. На початку цього року Росія відмовилася від експортного мита при поставках газу до України. За підрахунками аналітика «Банку Москви» Дениса Борисова, якого цитує російська газета, лише завдяки цьому Київ нинішнього року заощадив 10 мільярдів доларів. І список таких «заощаджень», який перераховує російська газета, ще довгий, включно з харківськими угодами, в результаті яких Київ отримав 30-відсоткову знижку на російське пальне в обмін на продовження базування російського флоту. Газета «Ведомості» очікує, що газове питання буде головною темою українсько-російських переговорів восени.


«Німці займаються демпінгом»


На шпальтах європейської преси також обговорюють зростання економіки Німеччини, яка демонструє найліпші показники у Європі. Прем’єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер нещодавно в інтерв’ю виданню «Люксембургер Ворт» звинуватив німців у тому, що це зростання відбувається коштом сусідів. Він закликав німецьку владу підняти зарплати німецьким робітникам і не займатися «демпінгом».


Німецьке видання «Шпіґель» зазначає, що, навпаки, німецьке зростання допомагає сусідам Німеччини, і наводить дані про те, що німці від початку року почали більше купувати за кордоном. Так, зокрема, експорт з Іспанії та Греції зріс приблизно на 10 відсотків. Часопис вважає, що у багатьох галузях промисловості німецькі компанії прямо не конкурують із іншими європейськими фірмами, а «БМВ» та «Мерседеси» купують у Китаї тому, що вони виготовлені саме цими німецькими фірмами.


Сценарист фільму про Джемйса Бонда любив комуністку


Тим часом британська газета «Гардіан» обговорює повідомлення британської розвідки МІ-5 про свої колишні підозри в тому, що один зі сценаристів фільмів про Джеймса Бонда був комуністичним агентом. У 1950х роках Вульф Манковіц був одним із найуспішніших британських сценаристів і водночас опинився під пильним наглядом спецслужби, мовиться у щойно розсекречених архівних даних. Саме Манковіц познайомив між собою продюсерів фільму про пригоди розвідника і написав, зокрема, сценарій до фільму «Казино Рояль». Разом з тим спецслужба радила британській корпорації «Бі-Бі-Сі» не брати його на постійну роботу через те, що Манковіц був «переконаним марксистом», одружився з комуністкою і їздив до Москви. Але навіть МІ-5, як зауважує «Ґарідан», визнала, що Манковіц засуджував радянське вторгнення до Угорщини й підтримував право російських письменників на вільне слово.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект