НОВИНИ

13.01.2005 | Білий Дім має якомога швидше надати політичну підтримку новому Президенту України
Джерело - УНІАН

Білий дім має якомога швидше надати політичну підтримку новому президенту України. Про це йдеться в тезах колишнього посла США в Україні Стівена ПАЙФЕРА, викладених в газеті "День". На думку С.ПАЙФЕРА, президент США Джордж БУШ має запросити Віктора ЮЩЕНКА відвідати Вашингтон або зробити зупинку в Києві під час свого візиту до Європи в лютому, щоб зустрітися з В.ЮЩЕНКОМ.

С.ПАЙФЕР також вважає, що коли В.ЮЩЕНКО на посаді президента визначить пріоритети у сфері реформ, США повинні відповідним чином "переналаштувати" свої програми допомоги, щоб допомогти йому швидко досягти відчутного прогресу. Крім того, сказав колишній посол, Вашингтону потрібно збільшити обсяг допомоги Україні, подібно до того, які він робив стосовно Грузії після "революції троянд". Він відзначив, що сума, запрошена адміністрацією на допомогу Україні в бюджеті на 2005 рік не сягає й 80 млн. дол. В той час як наприкінці 1990-х років, коли можливість перетворень була менш реальною, ніж сьогодні, щорічний обсяг допомоги цій країні становив 225 млн. дол.

С.ПАЙФЕР також вважає, що Вашингтону потрібно негайно приступити до співпраці з Києвом у здійсненні кроків, що дозволять поліпшити ділову атмосферу в Україні. Крім того, на його думку, американські і українські чиновники могли б спільно розробити "дорожню карту", щоб забезпечити прийом України до СОТ вже цього року та полегшити доступ української продукції на зарубіжні ринки.

С.ПАЙФЕР переконаний, що Конгрес США мусить невідкладно ухвалити закон, що виключає Україну зі сфери дії поправки Джексона-Веніка. Також США, консультуючись з В.ЮЩЕНКОМ, мають розробити шлях зближення України з європейськими інститутами.

С.ПАЙФЕР вважає, що на лютневому саміті НАТО США могли б попросити лідерів союзних країн підтвердити свою готовність до зміцнення зв'язків з Україною. Він також вважає, що Вашингтону потрібно попросити європейських партнерів, щоб вони енергійно розвивали співробітництво з Києвом і заявили, що Україна, за умови відповідності демократичним і економічним стандартам Європи, зможе одного чудового дня подати заявку на вступ до ЄС,

Окрім цього, С.ПАЙФЕР також застеріг проти того, щоб питання про намір вивести український військовий контингент з Іраку вийшло на перший план порядку денного двосторонніх відносин. UNIAN



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5063. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект