НОВИНИ

12.07.2004 | Спроба Кучми посваритися з ОБСЄ викликала відсіч у Единбурзі
Джерело - Українська правда

Забезпечити свободу преси та волевиявлення всіх сил під час передвиборної кампанії закликала Україну Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі.


Відповідну резолюцію було ухвалено минулого тижня в Единбурзі на сесії цього органу ОБСЄ, повідомляє "Німецька хвиля".


Віце-президент асамблеї ОБСЄ Ігор Осташ (фракція "Наша Україна") повідомив, що в основу резолюції ліг візит делегації ПА ОБСЄ до України в березні 2004 року.


За словами Осташа, у резолюції наголос робиться на необхідності рівного доступ до мас-медіа усіх учасників виборів.


"Зокрема йде мова й про те, що ПА ОБСЄ серйозно стурбована тим, що переслідуються опозиційно налаштовані ЗМІ. Приміром, радіо "Континент", "5 канал", газета "Сільські вісті", були проблеми й з трансляцією радіо "Свобода", - зазначив Осташ.


Велика частина резолюції присвячена політреформі в Україні. Парламентська асамблея ОБСЄ відстоює позицію, подібну до точки зору Ради Європи – недоцільно вносити зміни до Конституції напередодні президентських виборів.


"Дуже важливим моментом цієї резолюції є той факт, що Парламентська асамблея ОБСЄ закликала активно спостерігати за виборами в Україні і зробити все можливе, щоб якнайдовше тут перебували так звані довгострокові спостерігачі від ОБСЄ", - також наголосив Осташ.


Як відомо, під час роботи сесії асамблеї ОБСЄ стало відомо про критичну заяву дев'яти держав СНД щодо ОБСЄ. Її підписали 3 липня в Москві президенти Росії, України, Білорусі, Казахстану, Молдови, Таджикистану, Вірменії, Узбекистану й Киргизстану.


Ігор Осташ наголошує на тому, що ця заява з'явилася напередодні парламентських виборів у Білорусі та Казахстані, а також президентських в Україні.


"Стає зрозуміло, що лідери країн СНД, в даному випадку на чолі з президентом України, оскільки саме Леонід Кучма на сьогодні очолює СНД, роблять собі такий запасний аеродром, щоб потім мати можливість критикувати ОБСЄ в упередженості й необ'єктивності", - пояснив Осташ.


Осташ звертає увагу на те, що заява від країн СНД щодо стану справ у ОБСЄ не відображає позицію всієї української влади, зокрема Верховної Ради та української делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ.


"Я переконаний, що він (документ-заява СНД) не проходив жодної експертизи в міністерстві закордонних справ, і що він був запропонований лише напередодні, а можливо навіть у сам день засідання в Москві 3 липня. Схоже свого часу з'явився й документ про ЄЕП".


Осташ сказав, що "навіть представники більшості критикували" в своїх виступах на ОБСЄ цей документ. На його думку, заява СНД є "спробою погіршити досить добрі контакти й співпрацю між Україною та ОБСЄ, які склалися на сьогодні".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект