НОВИНИ

20.08.2010 | У Брюсселі Manneken Pis вдягне вишиванку на День Незалежності України
За матеріалами - Європейського простору

Дев’ятнадцяту річницю Незалежності України святкуватимуть і в Брюсселі. 24 серпня найсильніша людина планети Василь Вірастюк вдягне символ європейської столиці, фонтан «Хлопчик, що пісяє» (Manneken Pis), в український національний костюм. Із такою ініціативою виступила Європейська асоціація українців за підтримки проекту «Парк Київська Русь».


Святкування Дня Незалежності України у столиці Європейського Союзу вже четвертий рік поспіль є заходом, спрямованим на ознайомлення європейців із Україною та формування позитивного іміджу держави на міжнародній арені. Цього року організатори вирішили наголосити на туристичних можливостях України та спільно з «Парком Київська Русь» запросити європейців до української держави.


«У 2008 році, зокрема, ми популяризували України як державу, яка прийматиме Євро-2012. Цього року ми вирішили зробити акцент на туристичному потенціалові України та запросити світових туристів відвідати Україну і подивитися наш потенціал і те, що ми будемо мати», – каже Олексій Толкачов, президент Європейської асоціації українців.


Запрошувати європейців відвідати Україну організатори свята планують за допомогою флаєрів із зображенням «Парку Київська Русь», синьо-жовтих прапорців та кольорових кульок, які розповсюдять у Брюсселі 24 серпня. Окрім того, програма свята передбачає народні вуличні гуляння, виступи творчих колективів із Брюсселя та Антверпена, прес-конференцію організаторів та засідання українців у таверні Manneken Pis навпроти пам’ятника.


Український козак – Manneken Pis


Традиційно під час святкування Дня Незалежності України у європейській столиці пройде щорічна акція «Ukrainian Manneken Pis» – одягання всесвітньо відомого символу Брюсселя в український національний костюм.


«Цього року «Пісяючий хлопчик» одягне костюм козака. Я дуже радий, що на акції буде присутній Василь Вірастюк – найсильніша людина і світу, і України, оскільки однією з основних цілей цієї акції було показати Україну з неполітичного боку», – зауважує Олексій Толкачов.


Натомість Василь Вірастюк, який кілька разів перемагав у змаганнях за найсильнішу людину світу, зазначив, що одягати Manneken Pis в український національний костюм у День Незалежності для нього велика честь.


«І взагалі, я горю бажанням об’єднати всіх українців, і не тільки тих, які живуть в Україні однією ідеєю, але й тих, які, можливо, проживають в Євросоюзі або ж працюють і будуть присутні там, на площі», – говорить Василь Вірастюк.


За словами президента Європейської асоціації українців Олексія Толкачова, «одягнувши український костюм на День Незалежності вже декілька років поспіль, Manneken Pis є найвідомішим українцем в Європі». До 19-ї річниці Незалежності український митець і художник Тетяна Горюшина підготувала подарунок Брюсселеві – картину, що зображає символ європейської столиці в українському вбранні.


Відомий фонтан «Хлопчик, що пісяє» розташований недалеко від центральної площі Брюсселя «Гранд-Пляс». За однією з легенд, чотири століття тому у такий спосіб один хлопчик врятував місто від пожежі. На сьогодні Manneken Pis має понад 800 різноманітних костюмів.


Традиція вдягання Manneken Pis була започаткована курфюрстом Баварії Максиміліаном ІІ Еммануїлом і триває вже понад три століття. Україна долучилася до неї лише у 2007 році. Тоді «Малюкові Жульєнові», як його називають бельгійці, подарували український національний костюм, який є точною реконструкцією козацького костюма XVІІ–XVІІІ століть. Це українське вбрання зберігається в Королівському музеї Брюсселя під 791-м номером.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект