НОВИНИ

19.08.2010 | Іран вимагає у США припинення погроз і скасування санкцій
Джерело - Євроатлантика

Верховний лідер Ісламської Республіки аятола Алі Хаменеї заявив у середу, що ІРІ не буде проводити переговори з національної ядерної програми зі США доти, поки не буде знято санкції і не припиняться військові погрози на адресу Ірану.

"Те, що зараз говорять, те, що говорить наш президент та інші особи - це те, що ми будемо проводити переговори. Так, ми будемо, але не зі США, оскільки США на переговорах поводяться нечесно, не як нормальний учасник процесу переговорів", - заявив аятола в середу в ефірі державного телеканалу.

"Скасуйте санкції і припиніть погрози", - додав Хаменеї, звертаючись до влади США.

Напередодні з посиланням на офіційного представника МЗС Ірану Раміна Мехманпараста повідомлялося, що Тегеран закликав Віденську групу (Росія, Франція, США і МАГАТЕ) якнайшвидше погодити терміни і місце проведення технічних переговорів з питання обміну низькозбагаченого іранського урану на збагачений до 20%.

Наприкінці липня Тегеран надіслав на адресу генерального директора МАГАТЕ Юкіо Амано листа, в якому, зокрема, дав згоду на проведення зустрічі експертів для обговорення технічних питань реалізації схеми заміщення палива для тегеранського дослідницького реактора.

Раніше в понеділок глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що Тегеран чекає офіційної відповіді від "шістки" міжнародних посередників щодо врегулювання іранської ядерної програми і вважає, що майбутні технічні переговори з обміну урану можуть створити атмосферу довіри між сторонами процесу переговорів.

 

Дев'ятого червня Рада Безпеки ООН прийняла ініційовану Сполученими Штатами резолюцію 1929 про введення додаткових міжнародних санкцій проти ІРІ.

Після цього США і Євросоюз оголосили ще й односторонні санкції стосовно Ірану у відповідь на його "незговірливість в ядерному питанні".

На початку серпня голова Комітету начальників штабів збройних сил США адмірал Майкл Муллен заявив, що варіант застосування американської військової сили проти Ірану "залишається на столі".

Цю заяву не залишили в Ірані без уваги. Заступник командувача Корпусом вартових ісламської революції (КВІР) - елітного військового формування Ірану - Хусейн Канані Могхадам попередив, що у разі атаки з боку США іранська армія зробить контрнаступ на американські військові бази в Персидській затоці.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект