НОВИНИ

19.08.2010 | Пентагон закликав WikiLeaks утриматися від подальшої публікації секретних документів
Джерело - Korespondent.net

Головний юрист Пентагону в листі до свого колеги, що відстоює інтереси сайту WikiLeaks, закликав утриматися від будь-яких подальших публікацій урядових документів.

Свій лист до Тімоті Матушескі Джей Джонсон почав з того, що представники Пентагону відповіли згодою на пропозицію Матушескі обговорити "мінімізацію шкоди" від підготовку публікації 15 тисяч секретних документів, проте юрист WikiLeaks в призначений час не відповів на телефонний дзвінок.

"У руках у WikiLeaks перебуває власність американського уряду, у тому числі секретні документи і важлива інформація, що стосується національної безпеки і не призначена для публікації. Крім того, з точки зору міністерства оборони, WikiLeaks отримав ці матеріали за обставин, що є порушенням американського законодавства, і поки WikiLeaks утримує цю інформацію у себе, закон продовжує порушуватися", - йдеться в листі, текст якого було передано в РИА Новости прес-службою Збройних сил США.

Джонсон зазначив також, що, як вже заявляв глава Пентагону Роберт Гейтс, публікація секретної інформації здатна заподіяти шкоду американським військовослужбовцям в Афганістані, і допомогти терористам. Будь-які нові публікації посилять шкоду, оскільки в них, як і в уже опублікованих документах, можуть міститися імена афганців, які співпрацюють з коаліційними силами, зазначив юрист.

"Тому міністерство оборони не буде обговорювати будь-які "мінімізовані" або "підчищені" версії нових публікацій секретних документів сайтом WikiLeaks. Міністерство вимагає, щоб WikiLeaks не публікував більше нічого, і щоб всі секретні документи американського уряду, що опинилися в руках WikiLeaks, негайно повернули, а також щоб WikiLeaks видалив всією інформацію про них зі своїх баз даних", - вказується в листі.

Раніше в середу представник Пентагону Брайан Уітман заявив журналістам, що оборонне відомство не зацікавлене в переговорах з сайтом WikiLeaks щодо секретних документів про військову операцію в Афганістані.

Першу добірку службових документів, що стосується всіх аспектів проведення операції союзників в Афганістані з січня 2004 по грудень 2009 року, було опубліковано на сайті Wikileaks наприкінці липня. За заявами представників сайту, добірка охоплює більш ніж 90 тисяч документів. Її основу складають рапорти американських командирів різного рівня про проведення операцій, що описують подробиці бойових дій та їх наслідки.

Представник оборонного відомства США 26 липня заявив, що Пентагон поки не визначив розмір нанесеного збитку публікацією і продовжує внутрішнє розслідування і пошук того, хто передав документи стороннім.

За словами засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанджа, у WikiLeaks є ще близько 15 тисяч секретних документів, які готуються до публікації.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект