Нагадаємо, що економіка Греції переживає найважчі часи з моменту приєднання до зони євро в 2001 році. За підсумками 2009 року бюджетний дефіцит Греції досяг позамежних 13,6% ВВП. Втім, на початок 2010 року дефіцит опустився до 9,1% ВВП. Тим не менш, інвестори по всьому світу до сих пір стурбовані тим, що грецька боргова криза може перерости в кризу всієї єврозони.
Грецькі «заходи суворої економії» включають підвищення податків і акцизів, заморожування окладів держслужбовцям, зменшення «тринадцятих» зарплат, скасування низки надбавок пенсіонерам, скорочення пенсій за вислугою років на 7% до 2030 року та інші заходи.
Безробіття в Греції в травні склало 12%, втримавшись близько до десятирічного максимуму, досягнутого в лютому цього року (12,1%).
Як свідчить повідомлення Грецької статистичної служби офіційними безробітними в травні цього року числилася 32,5% молодих людей, тоді як рік тому їх було 25%.
За оцінками аналітиків, надані статбюро дані свідчать про поглиблення рецесії в економіці країни на тлі боргової кризи і посилення фіскальної політики.
|