НОВИНИ

16.08.2010 | Коментар Обами про мечеть викликав суперечки в США
Джерело - Голос Америки

Не вщухає суперечка щодо планів мусульманської громади в Нью-Йорку побудувати в нижній частині Манхеттена - в районі падіння веж-близнюків внаслідок терактів 11 вересня 2001 року - мусульманський культурний центр, який включатиме мечеть і басейн.


Місце пропонованого центру знаходиться за кілька кварталів від так званої «нульової зони» - де стояли знищені терористами аль-Кайди вежі Всесвітнього торговельного центру. В день атак там загинуло майже три тисячі людей.


Спочатку президент Обама відмежовувався від суперечок щодо планів будівництва центру з мечеттю. На погляд Білого дому, питання мало вирішуватись владою Нью-Йорка. Але в п’ятницю ввечері президент сказав свою думку з цього приводу під час іфтару – влаштавованої ним для мусульманських лідерів у США святкової трапези на відзначення початку священного місяця Рамадан.


«Як громадянин і президент я вважаю, що мусульмани мають те ж право сповідувати свою релігію, як і будь-хто інший в цій країні. І це включає право будувати місце моління і громадського центру на приватній ділянці землі в нижній частині Мангеттена».


Президент при цьому відзначив, що він розуміє емоції, викликані планами спорудити мечеть біля «нульової зони», але наголосив, що аль-Каїда не репрезентує іслам. Однак ця позиція не пом’якшила спротиву опонентів проекту. Памела Геллер очолює рух під назвою «Зупинити ісламізацію Америки», який влаштовує виступи протестів проти проекту. Вона сказала, що президент безжально відкинув емоції родин жертв терактів і усіх американців.


Більшість членів родин загиблих в терактах також виступають проти будівництва центру, як наприклад Джим Райчес.


«Це лише в двох кварталах від «нульової зони», це бездушно, це як створити японський культурний центр на місці нападу на Перл-Гарбор».


Цю позицію підтримує конгресмен від штату Нью-Йорк, республіканець Пітер Кінґ


«Президентові слід було б сказати, що мусульманська громада має право спорудити мечеть, але вона також повинна б поговорити з членами родин загиблих. І президент схибив, коли проігнорував цей аспект і говорив лише про абстрактні права».


Деякі американці підтримують плани будівництва центру, але вважають, що це трактуватиметься екстремістами як перемога радикалізму. А от Нігад Аувад з Ради американсько-ісламських відносин вважає, що позиція президента служить контр-аргументом цим побоюванням.


«Фактично, якщо не побудувати тепер цей центр, це стане перемогою терористів і всіх екстремістів, які вважають, що американські мусульмани не мають однакових з іншими американцями прав».


Але протести не вщухають не тільки в Нью-Йорку. В місті Мурфрісборо в штаті Теннессі сотні людей провели протести проти планів побудувати у них мусульманський центр. Фактично за останні кілька тижнів протести проти локального будівництва мечетей мали місце в ряді штатів, що свідчить, що йдеться не тільки про «нульову зону».


Згідно з опитуванням компанії CNN, проведеним перед виступом президента, 70% американців налаштовані проти будівництва мусульманського центру в районі «нульової зони».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект