НОВИНИ

13.08.2010 | Українська «оборонка» націлилася на Китай
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За вісім років торгівлі військово-промисловими товарами товарообіг України з Китаєм склав лише півтора мільярда доларів. Нині українська влада хоче більше торгувати з КНР. Здебільшого китайців цікавлять українські комплектуючі до авіа- та корабельної техніки, а також радіолокаційне обладнання, сказав Deutsche Welle директор військових програм центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський. За його словами, оборонно-промисловий комплекс України має достатній потенціал, аби виконувати навіть більше замовлень для Китаю навіть, не відмовляючись від європейських проектів. «Можливості української промисловості завантажені далеко не повністю. Китайські замовлення будуть доречними. Співпраця з європейськими партнерами і китайськими абсолютно не має протиріч», - зауважив Сунгуровський.


Наперекір Москві?


Водночас він погоджується із тезисом, що домовляючись з КНР про поставки зброї та військової техніки Україна переходить дорогу Росії. «Досі Росія намагалася обмежити військово-технічну співпрацю з іншими країнами. Росіяни розгортають у себе замкнуті цикли такої продукції і намагаються підібрати такі ринки як Китай під себе, а тут ми стаємо конкурентами», - відзначає експерт. Тому він впевнений, що у співпраці з Китаєм Україні краще кооперуватися з Росією, зокрема, аби посилити захист своїх інтелектуальних винаходів. Очікується, що саме українсько-китайська військово-технічна співпраця стане однією з основних тем на переговорах лідерів двох країн у ході запланованого візиту президента України Віктора Януковича до Пекіна.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9535. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект