НОВИНИ

13.08.2010 | На річницю Берлінського муру відкрились десятки нових смертей
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Розділення Німеччини стало причиною смерті 1393 чоловік. Ці дані базуються на новому дослідженні, яке провели за дорученням Берлінського Музею на контрольно-пропускному пункті Чек Пойнт Чарлі. Досі, за статистикою Центрального облікового центру в Зальцґіттере, вважалося, що при спробі дістатися крізь мур до Західного Берліна загинули 872 людини.


Як стає нині зрозумілим, ще перед початком будівництва, при спробі потрапити до Західної зони, було убито майже півтисячі осіб. Дослідження музейних істориків враховує і тих, хто втратив своє життя, намагаючись утекти з НДР іншим шляхом. Сюди належать ті, хто загинув, перетинаючи морські кордони, або дезертирувавши з народної армії НДР і Радянської армії; ті, хто вибрав для втечі інші шляхи, наприклад, через Болгарію або Грецію.


 
Із майже 5 тисяч втеч лише півтисячі були вдалими


Серед іншого, нове ім'я в списку жертв - Клаус Кюне, якого застрелили 20 березня 1962 року при спробі перебратися в західну зону через одну з приток Ельби. Біженці гинули від куль, підривалися на мінах, розбивалися, стрибаючи з висоти, або чинили самогубство. Наприклад, один капітан народної армії застрелився через декілька годин після того, як дізнався про початок будівництва муру.


За даними таємної статистики, яку вели прикордонні війська НДР, протягом року після будівництва муру було вчинено 4823 спроби втекти до Західного Берліна. Але лише 549 чоловік змогли це здійснити. Всіх інших заарештували або вбили. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект