НОВИНИ

09.08.2010 | США планують створити у Киргизстані ще одну військову базу
Джерело - Korespondent

США планують створити в Киргизстані військову базу неподалік від міста Ош на півдні країни.


Про це повідомляє телеканал Press TV.


Згідно із заявою американського міністерства оборони, там буде розміщено казарми для солдатів та гуртожитки для офіцерів. Військові, яких розквартирують на новій базі, будуть озброєні, крім стрілецької зброї, мінометами, калібр яких складе менш ніж 120 мм, і гранатометами.


Водночас, розміщення під Ошем важкої артилерії і бронетанкових військ не планується. За деякими даними орендна плата за цю базу становитиме 10 млн дол.


Як заявив заступник держсекретаря США Роберт Блейк, ситуація в Киргизстані залишається нестабільною, відносини між киргизьким та узбецьким населенням півдня цієї країни достатньо напружені. У Вашингтоні також стурбовані можливістю проникнення в Киргизстан бойовиків з Афганістану.


Як відомо, в 30 км від Бішкека, поруч з містом Кант, міститься єдина російська військова база в Киргизстані. У столиці ж, на території міжнародного аеропорту Бішкека, розташована американська військова база Манас. Її використовують для доставки вантажів і людей до Афганістану, де США і союзники проводять антитерористичну операцію.


Минулого року колишня влада Киргизстану заявила про намір закрити базу Манас, проте переглянула своє рішення після того, як Вашингтон погодився потроїти плату за її використання - до $ 60 млн на рік.


Нове керівництво країни на чолі з Розою Отунбаєвою погодилося ще на рік продовжити договір про оренду бази Манас, який закінчується в липні 2010 року.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект