НОВИНИ

09.08.2010 | Жертвами повені у Німеччині, Польщі та Чехії вже стали щонайменше дев’ять людей
Джерело - Радіо"Німецька хвиля"

Внаслідок рекордних опадів (до 160 літрів на квадратний метр) і прориву греблі у Польщі рівень вийшла вода з берегів Нейсе та інших річок. За даними агентства DPA, від повені загинули вже дев'ять людей на території Німеччини, Польщі та Чехії. Жертвами стихії на південному Заході Польщі, за даними міністерства внутрішніх справ цієї країни, стали 3 людини.


Як повідомила прес-секретар адміністрації воєводства Дагмара Турек-Самулі: 
"Ситуація поступово стабілізується, оскільки припинилися зливи, але в деяких районах становище залишається складним через дуже високий рівень води у річках". У рятувальних операціях беруть участь поліцейські, вогнеборці та військові, а також п'ять допоміжних бригад з Німеччини.


За словами представника польської пожежної охорони Павла Фронтчака, під час будівництва загороджувальних валів у суботу загинув один з рятувальників. Найскладніше становище у місті Богатиня на кордоні з Чехією. Під водою опинилося три чверті міста з 18-тисячним населенням, зруйновані мости, дороги і декілька будинків, немає питної води, обмежено електропостачання. У сусідніх містах проводиться евакуація населення.  У червні Польщу вже накривало водою. Тоді унаслідок негоди загинуло понад 20 осіб і зруйновано понад 11 тисяч будівель.


Рекордний рівень води


Максимальний рівень води  річки Нейсе на сході Саксонії у неділю сягнув позначки  7,07 метра.
Це найвища точка, зафіксована з часу початку спостережень, тобто з 1912 року. Зазвичай у цю пору рівень води сягає менше двох метрів. Рятувальники вже евакуювали жителів з міст Циттау та Герліц. Швидкої нормалізації ситуації очікувати не варто, повідомила  в неділю у Дрездені речниця центру повеней Карін Бернгардт. За прогнозами експертів, у вівторок  варто очікувати  значного підйому води у річці Шпрее.


Погода у регіоні цими вихідними була такою ж, як і у серпні 2002 року, коли у Саксонії було зафіксовано найбільшу повінь за останні сто років. Німецькі оглядачі відзначають, що досвід 2002 року допоміг цього разу ефективніше та оперативніше відреагувати на надзвичайну ситуацію. Рятувальники мали кращу підготовку та обладнання, швидко було здійснено евакуацію людей.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект