НОВИНИ

05.08.2010 | Українські моряки - під заставою в Грузії
Джерело - Українська служба ВВС

Раніше моряків затримала грузинська влада за перебування на території невизнаної республіки Абхазія.


Це не перший випадок затримання українських моряків на території невизнаної Абхазії.


Українські моряки зараз перебувають у грузинському місті Поті, вони можуть вільно пересуватися, але четверо з них не можуть залишити країну. Проти них порушено кримінальну справу, їх звинувачують у перетині кордону з невизнаною Абхазією, каже консул України в Батумі Володимир Бондаренко.


Він пояснює: "Капітан судна знаходиться у тюрмі, а четверо українців можуть знаходитися де завгодно, тільки не виїжджати з Грузії. Всі вони знаходяться на судні, всі вони можуть іти гуляти, але тут так спекотно, що не розгуляєшся…"


Пан Бондаренко повідомив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що за кожного з чотирьох затриманих моряків судновласник заплатив по 2000 ларі, це приблизно десять тисяч гривень. Тепер члени екіпажу очікують рішення суду, яке має бути ухвалене протягом найближчих двох місяців.


Всі вони знаходяться на судні, всі вони можуть іти гуляти, але тут так спекотно, що не розгуляєшся…


Експерти запевняють, що, зазвичай, такі справи закінчуються доволі швидким рішенням суду і штрафом.


Це не перше українське судно, затримане грузинською владою за незаконний перетин кордону з невизнаною Абхазією. Схожа історія була у 2007 році. Тоді українські мас-медіа писали, що судно перевозило банани і мандарини. Цього разу, за повідомленнями, вантаж - це зерно.


У Міністерстві внутрішніх справ Грузії не на запис говорять, що подібні перевезення - контрабанда.


Експерт школи політичної аналітики Олексій Кошель вважає, що українські судновласники потрапляють у подібні конфлікти якраз через спробу заробити на тому, що дехто називає контрабандою. "Часто за гучними скандалами можуть бути прості банальні причини - контрабанда. В Абхазії з прозорими кордонами така форма заробляння грошей є дуже поширеною".


Невизнані республіки Абхазія та Південна Осетія, за міжнародним законодавством, вважаються територією республіки Грузія. Після військового конфлікту між Росією і Грузією у серпні 2008 року, Росія визнала обидві республіки окремими державами. До рішення Росії доєдналися ще кілька країн світу. Але для набуття повних атрибутів державності невизнаним республікам необхідне визнання щонайменше ста країн.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект