Вчора, 4 серпня, офіційний представник Державного військово-промислового комітету Білорусі Володимир Лавренюк спростував інформацію, яка з’явилася у ЗМІ про те, що Мінськ нібито продав Ірану зенітно-ракетні комплекси С-300.
"Держкомвоєнпром може офіційно заявити про те, що переговори з іранською стороною щодо постачання ЗРК С-300 не велися", - заявив Лавренюк агентству РІА Новости.
Він зазначив, що Мінськ не продавав ані самі комплекси, ані його частини, додавши, що Білорусь ретельно дотримується усіх міжнародних правових актів у сфері контролю над озброєнням.
Як повідомлялося, сьогодні АР, посилаючись на іранські ЗМІ повідомило, що Іран має у своєму розпорядженні чотири комплекси протиповітряної оборони С-300. За даними іранського інформагентства FARS, дві системи С-300 Ірану нібито поставила Білорусь, ще дві були отримані від неназваного продавця.
Нагадаємо, наприкінці 2007 року було підписано контракт між Росією і Іраном на постачання Тегерану п’яти дивізіонів зенітної ракетної системи (ЗРС) С-300 ПМУ-1 на суму близько $800 млн.
У грудні 2008 року іранське офіційне інформаційне агентство IRNA повідомило, що Росія розпочала постачання до Ірану комплектуючих до системи. Проте незабаром Москва офіційно спростувала інформацію про постачання до Ірану ЗРК.
У червні МЗС РФ заявило, що постачання Тегерану комплексів С-300 підпадає під резолюцію Ради Безпеки ООН № 1929, що передбачає санкції по відношенню до Ірану. Проте у липні цього року глава Ростехнологій Сергій Чемезов повідомив, що контракт на постачання Ірану комплексів С-300 досі не анулюваний.
|