Пройшло п’ять місяців від часу парламентських виборів в Іраку, але нового уряду все ще не сформовано. Ситуація з безпекою також кращою не стає – у Багдаді та інших містах продовжують відбуватися терористичні атаки. Лише протягом останнього місяця від вибухів бомб загинули сотні людей.
Втім, Сполучені Штати, каже Барак Обама, від раніше заявлених планів щодо виведення військ з Іраку відмовлятися не збираються.
«Після того, як я обійняв президентку посаду, я оголосив нову стратегію для Іраку - передачу повної відповідальності за безпеку в країні у руки іракців. Я чітко заявив, що 31 серпня 2010 року американська військова місія в Іраку закінчується. І саме це ми і робимо – згідно з графіком».
Наразі в Іраку перебуває близько вісімдесяти тисяч американських солдатів. Згідно з планом, в цій країні до кінця наступного року залишиться 50 тисяч американських військовослужбовців. Їхнім завданням буде тренувати іракських військових та брати участь у антитерористичних операціях.
«Це – небезпечні завдання. Все ще залишаються ті, хто має бомби та кулі і хто зробить усе, аби зупинити прогрес в Іраку. На жаль, американські жертви в Іраку не закінчаться».
Ще гіршою ситуація залишається в Афганістані. У липні цього року в цій країні загинуло більше військовослужбовців, ніж в будь-який інший місяць від початку кампанії. До того ж Нідерланди вивели свій контингент з Афганістану – приклад, який можуть наслідувати інші партнери по НАТО. Президент Обама пообіцяв, що США залишаються відданими своїй місії в Афганістані.
«У цьому регіоні та за його межами ми не будемо миритися з існуванням безпечної зони для аль-Кайди та їхніх поплічників-терористів. Ми покладемо краї їхнім операціям та переможемо аль-Кайду».
Президент пообіцяв військовим ветеранам підтримку його адміністрації в отриманні всієї необхідної медичної допомоги. Він визнав, що хоча думки у Вашингтоні щодо військової тактики в Іраку чи Афганістані можуть і різнитися, усі віддані ідеї, що понад мільйон ветеранів військових кампаній в Іраку та Афганістані мають отримати всебічну підтримку та допомогу після повернення додому.
|