НОВИНИ

12.07.2004 | Українців не поспішають пускати до Європи.
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода", Сергій Драчук

У контексті розширення ЄС Україну дуже турбує брак поступу в спрощенні візового режиму між Україною та ЄС – це необхідно, щоб уникнути нових «залізних» чи інших «завіс» на континенті. Про це говорив сьогодні на саміті Україна – ЄС у Гаазі президент Леонід Кучма.


Таке саме становище й поза «континентом» – на Британських островах: візова політика Великої Британії стає дедалі жорсткіша. Через це на традиційний фестиваль народної музики, співів і танцю – Міжнародний Ейстедвод, який щороку відбувається в місті Лланґоллені у Вельзі, нині запізнилася чи й узагалі не змогла приїхати ціла низка учасників: їм не дали або невчасно дали візи. Чи не найбільше постраждали представники України.


Український танцювальний ансамбль «Веселка»,за повідомленнями західних засобів інформації, влаштував у посольстві Великої Британії в Києві сидячий страйк. Цей колектив уже не раз бував на Міжнародному Ейстедводі в Лланґоллені, ба й кілька разів здобував перемогу. Цього разу вони отримали візи тільки після тижневого страйку в посольстві, коли встигнути на фестиваль – а це триденна подоріж автобусом – було вже неможливо.


Таких проблем зазнала не лише «Веселка»: із семи колективів-учасників із України, які були готові прибути на фестиваль, не всі взагалі змогли виїхати через візи. «Зараз на місці три, і одні ще їдуть», – сказали «Радіо Свобода» в оргкомітеті лланґолленського Ейстедводу сьогодні під вечір. Декому з небагатих українських учасників довелося витрачатися на дорогий квиток на літак замість автобуса, щоб не пропустити конкурс, написала вельзька газета «Вестерн Мейл».


Але й ті, хто таки дістався, не обійшлися без проблем. В одному з українських хорів візи дали менш як двадцяти співакам із 35; за умовами ж фестивалю хор має складатися не менш як із 30 осіб.


Та організатори обіцяють, що не позбавлять нікого участі в фестивалі: і тих, кому консульські працівники обтяли колектив, і тих, хто через візові зволікання запізнився на свій виступ, переведуть в інші конкурсні категорії.


Постраждали через візові проблеми не тільки українці, про яких багато пише вельзька преса, а й представники інших країн, як-то Болгарії чи Індії. Нинішній рік, кажуть організатори, був найгірший: саме через візи взагалі не приїхали десять учасників. Представники ж британського міністерства закордонних справ, що їх цитує місцева газета Північного Вельзу «Дейлі Пост», повторюють: кожен, хто подає прохання на візу, мусить відповідати певним критеріям для в’їзду до країни.


Організатори Міжнародного Ейстедводу в Лланґоллені все-таки сподіваються, що британська влада зможе знайти можливість допомогти їм: «Після закінчення Ейстедводу влада отримає від нас офіційні листи», – сказали «Радіо Свобода» в оргкомітеті. А на фестиваль наступного року його організатори збираються запросити представників свого міністерства закордонних справ, а може, й самого міністра, щоби довести: народна музика, співи й танці допомагають мирові.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5638. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект