Критики Євросоюзу часом мають рацію: він буває надто повільним, неповоротким і забюрократизованим, визнає це на сторінках "The Wall Street Journal" вищий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки леді Кетрін Ештон. Вона підкреслює, що хоче навести порядок у відносинах ЄС з рештою світу.
"Наш проект має громіздке ім'я "Європейська служба зовнішньої діяльності"(EAS), але його завдання - рішуче і просте: зробити так, щоб голос ЄС голосніше звучав у світі і мав більше впливу на реалії на місцях", - пише Ештон. За її оцінками, ЄС багато робить для зміцнення безпеки у світі, захисту слабких і боротьби з бідністю, але не завдяки існуючим структурам, а всупереч їм. Досі заохоченням розвитку у світі відали одні структури ЄС, а питань безпеки - зовсім інші, пояснює автор.
Тому дуже важливо, що всі 27 держав-членів ЄС, а також Європарламент та Єврокомісія підтримали створення EAS. Слід згуртувати держави ЄС та розробити більш інтегровані стратегії, рекомендує леді Ештон, нагадуючи, що в сучасному світі виклики і зміни мають глобальний характер. Цінність EAS - в її здатності об'єднати численні важелі впливу ЄС на службі єдиної політичної стратегії, вважає автор.
|