У столиці Арізони, Фініксі, 29 липня відбулися масові заворушення, пов'язані з набуттям чинності нового імміграційного закону штату.
Як передає Associated Press, сотні супротивників нового закону зібралися біля розташованої в центрі міста в'язниці і почали гримати в її металеві двері, поки їх не зупинила поліція.
У результаті було заарештовано щонайменше 32 учасників акції. За даними AP, десятки людей було затримано протягом дня в інших районах Фінікса.
З особливою люттю протестуючі мітингували біля офісу шерифа Джо Арпайо, який вважається затятим борцем з нелегальними мігрантами. Демонстранти несли зроблену з пап'є-маше ляльку шерифа, одягнену в тюремний одяг, і скандували: "Шерифе Джо, ми тут. Ми не будемо жити в страху".
Сам шериф відреагував на те, що відбувається, спокійно, заявивши, що нічого не боїться і буде продовжувати робити свою роботу.
Також активісти, озброївшись відеокамерами та іншими записуючими пристроями, патрулювали вулиці Фінікса: вони заявили, що будуть фіксувати випадки дискримінації латиноамериканців з боку представників влади.
Акції супротивників Арізонського закону відбулися і в інших містах США, зокрема, в Нью-Йорку.
Водночас, губернатор штату Дженіс Брюер подала апеляцію на рішення суду про часткове блокування імміграційного законодавства.
Крім того, суддя Сьюзан Болтон, яка 28 липня заблокувала частину положень нового закону, отримала за день тисячі дзвінків і листів: частина громадян підтримала її рішення, частина - висловила невдоволення її постановою.
Федеральний маршал Девід Гонсалес розповів, що на адресу Болтон надходять і погрози. Він зазначив, що влада поставилася до цих погроз серйозно, проте відмовився обговорювати можливі заходи щодо забезпечення безпеки судді.
Опитування громадської думки показують, що 55% опитаних підтримують цей закон, 40% з ним не згодні, повідомляє CNN.
Закон, що посилює заходи проти нелегальної міграції, було підписано губернатором Арізони наприкінці квітня 2010 року і офіційно набув чинності 29 липня.
Напередодні, 28 липня суддя Болтон розглянула позов федерального уряду, який вимагав визнати законопроект таким, що порушує права людини і таким, що суперечить американській конституції. У результаті Болтон прийняла рішення, завдяки якому закон набув чинності в урізаному вигляді. Суддя заблокувала частину положень законопроекту, зокрема, пункт, що дозволяє поліції перевіряти у людей документи, щоб з'ясувати, чи легально вони перебувають на території США (противники закону, нерідко званого "расистським", висловлювали впевненість, що подібних перевірок зазнаватимуть головним чином люди зі смаглявою шкірою, що є дискримінацією). Крім того, суддя заблокувала положення, за яким поліції дозволялося затримувати людей, які не мають при собі документів.
|