НОВИНИ

26.07.2010 | Ахмадінежад: Санкції та погрози лише прискорять рух Ірану шляхом прогрессу
За матеріалами - Korespondent

Іран буде вважати "ворожою будь-яку країну, яка приєднається або буде сприяти американському сценарію, який розігрується проти Ісламської Республіки".



Про це заявив 25 липня в Тегерані президент ІРІ Махмуд Ахмадінежад.


"Сполученим Штатам вдалося переконати частину західноєвропейських держав і Росію підтримати антиіранські санкції. Однак будь-яка спрямована проти Ірану і проти його цивільних літаків і суден дія зустріне рішучу і негайну відповідь і змусить поошкодувати тих, хто його зробив", - застеріг іранський президент. "Санкції та погрози лише прискорять рух Ірану шляхом прогресу", - вказав Ахмадінежад.


Як відомо, голови МЗС 27 країн Євросоюзу на засіданні в понеділок у Брюсселі, як очікується, формально схвалять додаткові санкції відносно Ірану, згоду на застосування яких лідери ЄС видали на саміті 17 червня.


За інформацією ЗМІ, нові санкції ЄС проти Ірану передбачають, зокрема, заморожування інвестицій у нафтогазовий сектор країни, заборону на передачу галузевих технологій і обладнання, а також на надання профільних послуг. У сфері торгівлі запропоновано заборонити експорт продукції, яка може бути використана Іраном у військових цілях.


Європейці мають намір також накласти нові візові обмеження і заморозити банківські рахунки, що належать членам "Іранської революційної гвардії". Крім того, запропоновано заборонити іранським банкам вести діяльність у країнах ЄС, а іранському морському вантажоперевізники Irisil - заходити в територіальні води об'єднаної Європи.


Європейським банкам, у свою чергу, згідно з інформацією окремих видань, буде дозволено здійснювати фінансові перекази з Іраном тільки для фізичних осіб, яким дозволяється без дозволу уряду країни-члена ЄС переводити суми, що не перевищують 35 тисяч євро або 45 тисяч доларів США.


ЄС склав також "чорний" список видатних іранських політиків, яким заборонять в'їзд до ЄС.


У проекті рішення Ради міністрів ЄС сказано, що обмеження , які вводяться відносно Ірану, покликані схилити Тегеран до відновлення переговорного процесу за іранською ядерною програмою в рамках "шістки" (Росія, США, Китай, Франція, Велика Британія і Німеччина). При цьому Іран повинен погодитися з вимогами ООН про допуск фахівців і спостерігачів МАГАТЕ на всі національні ядерні об'єкти.


9 червня РБ ООН прийняла запропоновану США резолюцію про введення додаткових міжнародних санкцій відносно Ірану. Ці заходи спрямовані, в першу чергу, проти іранських підприємств, що займаються ядерною діяльністю, і військово-промислового комплексу ІРІ.


Документ, зокрема, передбачає створення міжнародного механізму моніторингу, який дасть змогу контролювати пересування вантажних суден і здійснювати їх огляд у тому разі, якщо виникне підозра, що на них знаходяться вантажі, які мають стосунок до ядерної та ракетної програм Ірану.


10 червня 2010 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що вводить нові санкції відносно Ірану у зв'язку з його відмовою згорнути роботи зі збагачення урану. Документ передбачає санкції щодо іранських банків за кордоном, якщо є підозра, що вони мають стосунок до розвитку іранської ядерної або ракетної програми. Крім того, резолюція закликає проявляти пильність при здійсненні транзакцій за участю іранських банків, у тому числі Центробанку, і містить заклик - але не вимогу - до країн блокувати фінансові транзакції Ірану, в тому числі в галузі страхування.


Слідом за рішенням Радбезу односторонні санкції проти Тегерана ввели США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект