НОВИНИ

23.07.2010 | Литва: кроки в напрямку зменшення залежності від струму з Росії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Литовський уряд ухвалив у середу дозвіл на будівництво в країні електростанції, яка працюватиме на зрідженому газі. Вона буде плаваючою, але де точно буде розташована у Балтійському морі, ще невідомо. Очікується, що це питання вирішать впродовж літа.


Нині балтійська країна майже цілковито залежить у забезпеченні електроенергією від поставок з Росії. Така залежність виникла після того, як з початку цього року було зупинено останній реактор Ігналінської атомної електростанції, що забезпечувала струмом Литву. Цю АЕС побудували ще в часи СРСР, працювали на ній реактори того ж типу, що й на Чорнобильській атомній електростанції. Тому закриття Ігналіни стало однією з головних передумов для вступу Литви у Європейський Союз.


А незабаром і нова АЕС


Литовське керівництво з дуже невеликим бажаннями виконувало ці вимоги, бо припинення роботи Ігналінської АЕС означало цілковиту залежність країни від імпорту дорогої електроенергії з-за кордону. Оскільки надійне дротове сполучення для поставок електроенергії в Литві було лише з російського напрямку, то залежність від Росії у цій галузі серйозно зросла.


Литва, Латвія та Естонія започаткували ще одну можливість для вирішення проблеми із забезпечення струмом разом з Польщею. Очікується, що 2011 року ці держави підпишуть остаточну угоду про спорудження нової спільної атомної електростанції. Цей проект існує вже не один рік, утім через проблеми з розподілом часток у новому підприємстві знову й знову виникали проблеми з його реалізацією. Утім, взимку було досягнуто домовленості про рівний поділ участі в новій АЕС. Уряд Литви сподівається, що перший струм  на цій електростанції зможуть виробляти 2018-2020 року.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект