Президент США Барак Обама підписав закон про реформу регулювання фінансового сектора, проведений через конгрес і покликаний не допустити повторення фінансової кризи 2008-2009рр.
Про це повідомляє Associated Press.
Урочиста церемонія підписання законопроекту про реформу фінансового сектора проходила сьогодні у Вашингтоні. На ній були присутні ключові прихильники реформи, в тому числі колишній голова Федеральної резервної системи США Пол Волкер.
Глава Білого дому на церемонії підписання загострив увагу на такому аспекті реформи, як захист споживачів. "Ці реформи передбачають створення найпотужнішої в історії системи захисту споживачів фінансових послуг", - заявив Обама.
"І ця система захисту буде забезпечуватися новим наглядовим органом, у якого буде тільки одна робота: дбати про людей - не про великі банки, не про кредиторів, не про інвестиційні компанії. Таким чином, фінансова допомога кредитним організаціям у період кризи більше не буде фінансуватися з кишені платників податків", - підкреслив президент.
Запропонований демократами законопроект містить комплекс заходів, які покликані допомогти економіці США уникнути повторення фінансової кризи 2008 року, що стала найсильнішою з часів великої депресії 1930-х років.
Закон передбачає посилення контролю за видачею кредитів та іншими фінансовими операціями, запроваджує низку заборон для банків, зокрема заборону на проведення ринкових фінансових операцій з власних коштів і обмеження на їх ріст. Крім того, у законі передбачена схема ліквідації збанкрутілих фінансових організацій, а також створення агентства з боротьби з махінаціями на фінансових ринках.
Республіканці, визнаючи необхідність реформування фінансової системи, критикували закон за те, що передбачені в ньому обмеження можуть стати перешкодою для зростання американської економіки. Під тиском представників Республіканської партії із закону було виключено положення, яке вводить податок на банківську діяльність.
Нагадаємо, минулого тижня сенат конгресу США остаточно схвалив законопроект про реформування фінансового сектора. Підтримку законопроекту забезпечила демократична більшість в конгресі, тоді як республіканці практично повним складом голосували проти пакету реформ. Уолл-стріт активно лобіювала проти найбільш жорстких пропозицій американської адміністрації.
Зазначимо, що це вже друга велика перемога адміністрації Обами на терені законодавства - першою стала реформа системи охорони здоров'я, прийнята в березні.
|