НОВИНИ

22.07.2010 | США заявили про необоротність незалежності Косова
За матеріалами - Korespondent

Американські посадові особи в ході переговорів у Вашингтоні з прем'єр-міністром південного краю Сербії Косова Хашимом Тачі заявили про необоротність косовської незалежності і пообіцяли Пріштіні підтримку при її вступі у Євросоюз і НАТО.



 



Про це повідомила прес-служба косовського прем'єра.


Тачі здійснює цього тижня офіційний візит до США. У середу Тачі приймав віце-президент США Джозеф Байден. Косовський прем'єр провів також зустрічі з представниками Держдепартаменту і Конгресу.


"Віце-президент Байден підтвердив позицію США про те, що незалежність Косова є необоротним процесом", - сказано в повідомленні, розміщеному на сайті косовського прем'єра.


Повідомляється, що Байден вітав прихильність уряду Косова встановлення законності і порядку, боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, забезпечення стійкого економічного розвитку та поваги прав представників усіх громад Косова.


"Байден заявив, що територіальна цілісність Косова є недоторканою, і що закон і порядок має бути встановлено на всій території Косова", - говориться в повідомленні.


Віце-президент США наголосив, що бачить майбутнє Косова в НАТО та Євросоюзі.


Раніше відбулася зустріч Тачі із заступником держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіпом Гордоном. На цій зустрічі був також посол США в Косово Крістофер Делл.


"Сторони обговорили питання координації дипломатичних дій після оприлюднення висновку Міжнародного суду (ООН в Гаазі)", - сказано в іншому повідомленні, розміщеному на сайті косовського прем'єра.


Гордон підтвердив позицію Держдепартаменту, яка полягає в тому, що незалежність Косова є незворотною. "США, як і раніше, прихильні наданню допомоги Косову у справі зміцнення державності та інтеграції в євроатлантичні структури", - сказав дипломат.


Тачі запевнив американських представників, що влада Косова "залишаться відкритою для встановлення добросусідських відносин з усіма країнами регіону, включаючи Сербію".


Тачі вказав, що Пріштіна "не дозволить поставити під сумнів конституційний лад і територіальну цілісність Косова".


У даному випадку Тачі мав на увазі проблему північних районів Косова, населених в основному сербами. Дані райони перебувають поза контролем Пріштіни, там діють органи влади, обрані згідно із законодавством Сербії і фінансовані Белградом. Косовський уряд розробив цього року спільно із західними країнами "стратегію для півночі Косова" з метою інтеграції цих районів. Однак реалізувати цю стратегію поки не вдалося.


Влада Сербії засудила спроби Пріштіни встановити контроль над північними районами.


Тим часом, у четвер, 22 липня, Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосить свій висновок про законність проголошеної в односторонньому порядку незалежності Косова від Сербії. Судді повинні відповісти на запитання Чи відповідає одностороннє проголошення незалежності тимчасовими інститутами самоврядування Косова нормам міжнародного права?.


Атмосфера і в Сербії, і в Косово напружена - всі з хвилюванням очікують висновку Міжнародного суду. На вечір заплановано надзвичайне засідання уряду Сербії.


Як зазначає BBC, вердикт, який очікується в четвер, матиме консультативний характер і не буде обов'язковим для виконання.


Нагадаємо, Косово в односторонньому порядку оголосило про свою незалежність від Сербії в лютому 2008 року.


На сьогоднішній день самопроголошену державу визнали 69 країн з 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Росія, Китай, Індія і низка інших впливових країн відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 519. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект