Словаччина підписала план Європейського Союзу на створення допоміжного фонду єврозони, але свою матеріальну участь в ньому обумовила певними вимогами.
До сьогодні Словаччина залишалася єдиною країною ЄС, яка не схвалила так званої фондової угоди. Проте й так довго очікуваний в Брюсселі підпис не означає, що Братислава поповнить своєю часткою 750-мільярдовий європейський фонд.
Новий словацький уряд на чолі з Іветою Радічовою виставляє свої вимоги. Так, Брюссель повинен пильніше наглядати за тим, як члени ЄС додержують законів господарювання, й пильніше контролювати механізм керованого банкрутства у країнах із безвідповідальною бюджетною політикою.
Фонд – так, допомога Греції - ні
Словаки вимагають, щоб Європейська комісія і Центральний європейський банк могли довести, що та чи та проблемна держава зробила все для того, аби знайти гроші на фінансових ринках. Нарешті, допомога таким країнам, як, наприклад, Греція, мусить надаватися відповідно до правил Міжнародного валютного фонду.
Греції, яка через величезний державний борг перебуває в кризі, Словаччина, виглядає, не допоможе. Кабінет Івети Радічової таку можливість категорично відкидає. На думку більшості аналітиків, відкине її й парламент, в якому мають перевагу представники панівної коаліції.
|