НОВИНИ

16.07.2010 | British Petroleum зупинила витік нафти в Мексиканській затоц
Джерело - УКРІНФОРМ

Нафтовій компанії British Petroleum вперше вдалося зупинити витік нафти з пошкодженої свердловини в Мексиканській затоці за допомогою вдосконаленої системи стримування. Після проведеного компанією тестування захисного купола витік нафти зі свердловини припинився.







Проте, це всього лише тимчасовий захід: British Petroleum сподівається остаточно ліквідувати витік нафти в серпні, завершивши буріння двох розвантажувальних свердловин. "Це прекрасно, але до фінішу ще далеко", - сказав журналістам головний операційний директор компанії Даг Саттлз.


Президент США Барак Обама назвав новину "позитивним знаком", але також нагадав, що система стримування поки що працює в тестовому режимі. Берегова охорона США повідомила, що після закінчення випробувань British Petroleum, ймовірно, спрямовуватиме нафту на поверхню і збиратиме її в танкери до моменту ліквідації витоку.


Акції British Petroleum підскочили на 10 відсотків після повідомлення і завершили день підвищенням на 7,6 відсотка в Нью-Йорку. В якийсь момент після початку розливу нафти ринкова вартість компанії знизилася на 100 млрд. дол. США, але потім акції відіграли частину втрат на фоні надій на ліквідацію аварії і розмов про залучення компанією інвестицій і продажу активів.


Витрати British Petroleum на боротьбу з розливом нафти перевищили 3,5 млрд дол. США, а також компанія зобов'язалася перерахувати протягом чотирьох років 20 мільярдів у фонд для ліквідації наслідків аварії. За прогнозами аналітиків, протягом 15 років компанія може витратити від 63 мільярдів до 100 мільярдів дол. США у вигляді витрат на збирання нафти, штрафів і виплат за позовами постраждалих.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект