НОВИНИ

13.07.2010 | 2010 - найкривавіший рік від початку війни в Афганістані
Джерело - Голос Америки

Представники місцевої правозахисної організації кажуть, що 2010 рік позначився  найбільшою кількістю жертв за весь час війни в Афганістані, яка триває 9 років. Від початку року дотепер там загинуло понад 1 000 цивільних афганців.

Правозахисна організація Afghanistan Rights Monitor (ARM) повідомляє, що посилення останнім часом військових операцій НАТО в Афганістані не відстрашує бійців Талібану, а натомість «заохочує», як зазначено,  цих екстремістів до дій, які розцінюють зусилля коаліційних військ, як прояв «останнього натиску перед відступом».

У звіті ARM говориться, що цього року до понад 60% випадків -  з більше 1 000 - спричинились вибухи закладених на дорогах мін. В звіті також вказано, що міжнародні сили несуть відповідальність за 20% усіх цивільних жертв, що дещо менше у порівнянні з цим же періодом минулого року. ARM пов’язує це із зменшенням авіаударів коаліційних сил НАТО, згідно з новою тактикою стриманості,  впровадженою торік колишнім командувачем військами НАТО і США в Афганістані генералом Стенлі Меккристалом.

Організація Afghanistan Rights Monitor зареєструвала до 1 200 насильницьких інцидентів у червні. Це рекордна кількість впродовж будь-якого місяця від початку афганської війни в  2001 році. Минулий місяць був також найкривавішим для  міжнародних сил НАТО в Афганістані, де загинуло понад 100 військових.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект