НОВИНИ

13.07.2010 | Генеральний Секретар НАТО обговорює у Лісабоні саміт, стратегію і реформу
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

2 липня Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відвідав Лісабон, Португалія, де в листопаді цього року відбудеться наступний саміт НАТО. Під час зустрічей з прем’єр-міністром Жозе Сократесом, міністром закордонних справ і державним міністром Луїсом Амадо, міністром оборони Сантосом Сілвою і президентом парламенту Жайме Гама він обговорив наступний саміт, розроблення нової Стратегічної концепції для Альянсу і реформу НАТО.

Ще однією провідною темою були операції Альянсу, зокрема в Афганістані, де 270 португальських військовослужбовців служать у складі очолюваних НАТО Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ). На допомогу в розбудові афганських сил безпеки Португалія нещодавно надіслала 40 інструкторів, які працюють у Тренувальній місії НАТО в цій країні.

Генеральний секретар наголосив на тому, що з призначенням генерала Петреуса на посаду командувача МССБ, «змінюється лише командування, а не стратегія». Він також висловив сподівання на те, що на момент Лісабонського саміту в листопаді Альянс зможе оголосити про початок передачі контролю над деякими афганськими провінціями місцевим властям.
 
Під час поїздки до Лісабона Генеральний секретар також відвідав Фейра Інтернасіональ де Лісбоа – місце проведення саміту НАТО – і виступив з промовою у Школі економіки Католицького університету Лісабона.

У своїй промові пан Фог Расмуссен нагадав аудиторії про причини створення НАТО відразу по закінченні Другої світової війни. Доказом її успішності є те, що після закінчення холодної війни кількість її членів майже подвоїлася, коли колишні радянські республіки вирішили приєднуватися до «цієї унікальної зони стабільності, процвітання і спільних цінностей».

Він зауважив, що ми зараз, як батьки-засновники Альянсу, «стоїмо на порозі нової доби». Тероризм, кібернапади і піратство – це лише три приклади нових викликів, що стоять перед НАТО.

Генеральний секретар також сказав. що у новій Стратегічній концепції Альянсу НАТО буде визначена як «модернізований Альянс» і «командний гравець у глобалізованому світі».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект