НОВИНИ

12.07.2010 | Експерти вказують на неповне виконання євроінтеграційних реформ в Україні
За матеріалами - Європейського простору

Про це свідчать результати першого етапу громадського моніторингу виконання Порядку денного асоціації, оприлюднені 9 липня 2010 року на прес-конференції в Києві. Моніторинг здійснюють провідні українські аналітичні центри за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


«Результати громадського моніторингу допомагать діагностувати, наскільки риторика і декларації про реформи та стратегічний європейський вибір збігаються з реальними політичними кроками Уряду», - коментує подію керівник проекту, голова Ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко. «Адже політика у сфері євроінтеграції - це не абстрактна зовнішньополітична діяльність, а насамперед складовий вимір внутрішньої політики», - наголошує вона.


Результати моніторингу (березень – червень 2010 року) вказують на зміщення ціннісних акцентів з політичних та соціальних реформ на сферу економічної співпраці з ЄС.


Зокрема, цьогорічний урядовий План першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу* лише частково збігається з пріоритетами Порядку денного асоціації Україна-ЄС (ПДА) на 2010 рік. У Плані відсутні такі пріоритети політичного діалогу, як модернізація виборчого законодавства, конституційна реформа, політика у сфері захисту прав людини, регіональна політика тощо.


Такі зміни в акцентах зменшують значення ПДА як каталізатора внутрішніх реформ, твердять експерти.


Експерти також наголошують на потребі модернізації українського законодавства відповідно до стандартів ЄС. Нині законодавчої бази достатньо лише для виконання одного з 58-ти пріоритетів ПДА. Для виконання 21 пріоритету потрібно ухвалити нові закони, оскільки нині відповідні питання законами не врегульовано. Для 17-и пріоритетів потрібно внести зміни до наявних законів або ухвалити нові.


Моніторинг звертає увагу на неповне виконання пріоритетів Порядку денного асоціації. Загалом із 58-и пріоритетів ПДА Україна цілком виконала лише три. У стадії виконання перебувають 49 пріоритетів. Ще 8 пріоритетів не виконано. **


«Проведення моніторингу з боку неурядових експертів дозволяє визначити, наскільки відкритою є інформація про перебіг політичних та економічних процесів у цілому», - говорить керівник проекту Юлія Тищенко. «Тобто моніторинг дозволяє побачити не стільки піарні кроки Уряду, скільки цілком реальні досягнення та проблеми у відповідних сферах», - додає вона.


За оцінками експертів, лише 32 пріоритети ПДА представлено у відповідних планах урядових та державних установ. З 11 пріоритетів інформація щодо планів виконання не є публічною, а з 11 пріоритетів інформацію стосовно планування термінів та змісту їхньої реалізації отримати не вдалося.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект