Раніше у Буенос-Айресі, у торговельному центрі, що належить бізнесмену німецького походження, завжди можна було купити традиційні німецькі продукти, які в звичайних аргентинських магазинах не знайдеш. Але вже упродовж тижнів всі полиці стоять порожніми.
Є лише "пропозиції"
Пояснює Марчело Гукенхаймер – віце-президент німецько-аргентинської промислово-торговельної палати: «Офіційно немає жодного розпорядження чи закону, який би забороняв імпорт продуктів з європейського ринку. Але ми знаємо, що існують певні «пропозиції», щоб трохи знизити масштаби цього імпорту. Уряд намагається забезпечити переваги для вітчизняної продукції, підтримати свого виробника, простимулювати національне споживання».
Аргентина все спростовує
Підприємці з усієї Європи скаржаться, що контейнери з їхніми продовольчими товарами або іншою продукцією місяцями затримуються на митниці, що спричиняє мільйонні збитки. Водночас аргентинський уряд заперечує будь-які обмеження імпорту.
Як зауважують експерти, дії, що суперечать чинним міжнародним нормам, можуть здійснюватися через тиск профспілок та за інструкціями державного секретаря з внутрішнього ринку Гульєрмо Морено, котрий виконує вказівки уряду. Марчело Гукенхаймер, зокрема, заявляє, що питання ліцензування імпорту затримується подекуди через бюрократичні перепони. За його словами, цей вплив є мінімальним, але уряд рахує кожен долар.
Це – гра з вогнем, застерігають європейські оглядачі. Минулого року в Аргентині було відчутно зменшено обсяги імпорту близько 500 товарів, зокрема іграшок, побутової техніки, товарів для автомобілів. Таким чином, наприклад, товарообіг з Китаєм скоротився на понад 700 мільйонів доларів.
|