НОВИНИ

09.07.2010 | Турне Клінтон країнами СНД було непослідовним, однак корисним -The Washington Post
За матеріалами - The Washington Post.

Турне державного секретаря США Хілларі Клінтон країнами СНД, яке відбулося минулого тижня, не є послідовним політичним кроком Вашингтону щодо східноєвропейськими державами, однак є прикладом корисної дипломатії підбадьорювання.


 





Так вважає видання The Washington Post.


"Клінтон відвідала держави, про які адміністрація Обами, на думку багатьох, у процесі "перезапуску" відносин із Росією повністю забула і яких стала відверто недооцінювати. Тому на плечах Хіларі лежала серйозна задача - відновити довіру країн СНД", - зазначила газета.


Так, у Грузії держсекретар підтвердила, що США вважають себе "партнером" та "прибічником" Тбілісі і не погоджуються із "окупацією грузинських територій", так само, як із амбіціями Москви на пострадянському просторі. В Польщі Клінтон підписала оновлену угоду щодо ПРО і виступила із промовою про важливість громадянського суспільства; в Україні заявила про готовність до "стратегічного партнерства" з новою владою, не зважаючи на її зближення із Кремлем.


"М'яка тональність, проявлена Клінтон під час турне та її численні підбадьорювання - це, звичайно, корисно, однак, наприклад, у випадку із Азербайджаном, Хіларі відверто перегнула палицю, відмітивши "грандіозний прогрес" у сфері забезпечення прав людини в цій державі. На фоні досі ув'язнених блогерів ця заява звучить, як мінімум, абсурдною та взагалі є незаслуженим схваленням режиму Ільхама Алієва", - наголосила The Washington Post.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект