Десятеро агентів, підозрюваних у шпигунстві на користь Російської Федерації, визнали свою провину під час засідання Манхеттенського федерального суду в місті Нью-Йорк. Про це йдеться у спеціальній заяві, розповсюдженій прес-службою Державного департаменту США.
"У своїх зізнаннях відповідачі, які діяли на території Сполучених Штатів Америки під фальшивими іменами, відкрили свої справжні російські імена. Кожен із обвинувачуваних погодився також на те, щоб негайно залишити США", - йдеться в документі.
Відповідно до заяви, офіційний Вашингтон передасть засуджених агентів російському керівництву. Натомість, РФ має відпустити чотирьох осіб, які відбувають строки ув'язнення на території країни. Прийняте рішення пояснюється тим фактом, що "для національної безпеки США не буде значної користі від довгострокового утримання незаконних агентів". Сполучені Штати Америки "скористалися можливістю", аби звільнити чотирьох осіб, які знаходяться протягом тривалого періоду у російських в'язницях. Стан здоров'я декого з них викликає занепокоєння, зазначається у документі.
Мережу незаконних агентів, які діяли на американській території, вдалося виявити в результаті багаторічної спецоперації, яку проводили співробітники ФБР і контррозвідка. І Москва, і Вашингтон відразу ж заявили, що "шпигунський скандал" не стане причиною погіршення американсько-російських відносин.
|