НОВИНИ

07.07.2010 | Україна попросить у світу додаткових гарантій безпеки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Верховна Рада просить у ядерних країн світу додаткових гарантій безпеки за те, що Україна п'ятнадцять років тому відмовилася від ядерної зброї. Утім, експерти скептичні щодо перспективності такої ініціативи у світі.


Українські депутати звернулися до Росії, США, Великобританії, Північної Ірландії, Китаю та Франції, аби ці країні додатково до Будапештського меморандуму надали ще гарантії безпеки Україні як без’ядерній державі. Як аргументують українські парламентарі, світ змінився, і потрібен новий міжнародно-правовий документ, який би убезпечив Україну перед новими геополітичними викликами. Як коментують аналітики, українська влада відчула вакуум у питаннях безпеки, тому терміново вирішила ініціювати розробку такого міжнародного документу. Кабмін, за дорученням Верховної ради, має якнайшвидше розробити відповідну угоду.


Наслідки непродуманих заяв


Директор українського Інституту публічної політики Віктор Чумак вважає, що українська влада відчула наслідки своїх непродуманих передвиборчих заяв про відмову вступу до НАТО і проголошення позаблоковості країни. Експерт вважає, що ініційований Україною документ ядерні країни не підпишуть. «Ми сказали всьому світу, що в нас немає партнерів, друзів чи ворогів, бо ми позаблокові, тобто забезпечуємо свою безпеку самі. Я не знаю, хто з країн погодиться виступити таким гарантом української безпеки. Нам просто скажуть: ви всі гарантії маєте й так», - наголошує Чумак.


Експерт припускає, виходячи з нинішньої політичної ситуації, що єдиною, хто може погодитися на додаткові гарантії для України, це Росія. Утім, усі запевнення російських політиків будуть формальними, прогнозує експерт. Адже, за його словами, Росія не зважала навіть на Будапештський меморандум, коли зазіхала на українську територію біля коси Тузла.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4595. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект