НОВИНИ

06.07.2010 | Nord Stream досяг європейського материка
Джерело - УНІАН

«3 липня 2010 р. перша нитка газопроводу «Північний потік» досягла материка», - йдеться у повідомленні.



Наголошується, що перша нитка газопроводу вийшла на сушу у Лубміні (Німеччина).


«Тільки-но «Північний потік» вперше досяг європейського материка, а тут, у Лубміні, підійшов до того пункту, в якому ВІНГАЗ проектує і вже будує станцію здачі-приймання газу, а також сухопутні газопроводи OPAL і NEL», - сказав керівник проекту компанії Nord Stream AG з боку німецьких партнерів Георг НОВАК.


Також повідомляється, що на борту судна-трубоукладача «Castoro Dieci», що кинуло якір майже за кілометр від пункту виходу газопроводу на берег, з 28 червня триває зварювання; тут труби, довжина кожної з яких становить близько 12 метрів, зварюються в одну нитку - першу нитку газопроводу.


«Кожну годину магістраль приростає на 24 метри у довжину, а на берег її витягає високопотужна лебідка, встановлена на суші". Вихід другої нитки на сушу намічено на середину липня, відзначають у компанії.


За інформацією Nord Stream, восени 2011 року почнеться подача газу з «Північного потоку» на станцію здачі-приймання, що будується зараз. Там газ спочатку проходитиме очищення і підігріватиметься до потрібної температури. Потім вимірюватимуться якість, кількість і тиск газу. Після цього газопроводом OPAL протяжністю 470 кілометрів природний газ транспортуватиметься у південному напрямі, по території Мекленбургу - Передньої Померанії, Бранденбургу і Саксонії, до кордону між Німеччиною і Чехією у районі Ольбернхау, що в Рудних горах; після того, як газ пройде половину цього шляху, на станції, розташованій на південь від Берліна, його тиск знову підвищуватиметься до 100 бар.


Повідомляється, що зараз ведеться підготовка до будівництва будівель і котельної станції здачі-приймання. Перший камінь станції було закладено ще у лютому цього року. У листопаді 2010 року почнеться установка високонапірного обладнання станції, що у перспективі дозволить транспортувати до 55 мільярдів кубометрів природного газу, який надходить «Північним потоком».


Окрім цього наголошується, що будівництво газопроводу OPAL ведеться з вересня 2009 року. На всіх ділянках будівництва, між Лубміном і Рудними горами, робота йде повним ходом. Зараз будівництво просувається майже на 2,5 тисячі метрів на добу.


«Ми дуже задоволені такими темпами будівництва і повністю встигаємо за планом-графіком», - сказав керівник проекту «OPAL» у компанії ВІНГАЗ Ханс-Георг ЕГЕЛЬКАМП.


Газопровід OPAL, для будівництва якого використовуються труби діаметром 1,4 метра, - найбільший з усіх європейських газопроводів. ВІНГАЗ будує його за дорученням компаній OPAL NEL TRANSPORT GmbH і E.ON Ruhrgas AG.


Із сумарних 470 кілометрів газопроводу 260 кілометрів труб вже зварено, а влітку цього року труби більш ніж на половині траси буде укладено в траншею.


Разом з газопроводом OPAL заплановано побудувати і газопровід NEL. Він пройде від місця виходу «Північного потоку» на сушу повз Шверін і Гамбург до Реденського газосховища у Нижній Саксонії. Як і OPAL, газопровід NEL призначено для того, щоб з`єднати «Північний потік» з європейською мережею магістральних газопроводів.


Як очікується, першу нитку Nord Stream потужністю 27 мільйонів тонн газу на рік буде побудовано до 2011 року, а другу аналогічної потужності - до 2012 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект