Україна демонструє бажання надалі поглиблювати співпрацю з НАТО, незважаючи на тимчасове зняття з порядку денного питання про членство. Таку думку висловив у Києві помічник Генерального Секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Жан Франсуа Бюро, який прибув в Україну на засідання спільної Робочої групи Україна-НАТО з питань науки та захисту довкілля.
"Безумовно, президентські вибори, які пройшли в Україні торік, дали можливість переглянути мету та рамки співпраці з НАТО. Проте, якщо ми вірно розуміємо українських колег, Україна демонструє бажання підтримувати той рівень співпраці, який існував раніше й існує сьогодні. Про це також свідчить і те, що декілька днів тому була прийнята Річна національна програма Україна-НАТО", - зазначив Ж.Ф.Бюро. Він повідомив, що в рамках цієї програми на 2010 рік планується близько 300 спільних заходів, серед яких - військові навчання та реформи в оборонному секторі.
Помічник генсека НАТО наголосив, що важливість зближення з Альянсом має розуміти не лише уряд, а й населення України. Зокрема, зазначив він, потрібно розуміти, що співпраця з НАТО є "логічною" в контексті подальшого розвитку України, яка "бачить себе в майбутньому членом європейської спільноти". Ж.Ф.Бюро нагадав, що із 28 членів НАТО 21 є також членами ЄС.
Серед пріоритетних напрямів співпраці помічник генерального секретаря НАТО назвав реформу Збройних Сил України, насамперед, модернізацію армії та кращу підготовку особового складу. Крім того, НАТО у майбутньому планує приділяти увагу екологічним проектам, серед яких - утилізація залишків ракетного палива, обсяги якого в Україні становлять понад 20 тис. тон. За словами представника НАТО, Альянс також не залишиться осторонь під час подолання наслідків цьогорічної повені у західних областях України.
|