НОВИНИ

02.07.2010 | Стокгольмський суд вимагає повернути RosUkrEnergo
Джерело - Газета "Дело", Українська правда

Стокгольмський суд вимагає повернути трейдеру RosUkrEnergo право транспортувати й зберігати газ в українських підземних сховищах до 2030 року.


Арбітраж визнав, що НАК "Нафтогаз України" не має права розірвати контракт 3/04 "Про обсяги й умови закупівлі природного газу в підземні сховища, його збереження, відбору й транспортування в 2005-2030 роках".


Відповідно до контракту, RosUkrEnergo щорічно постачає на кордон з Україною 10 млрд. куб. м газу.


Рішення Стокгольмського суду зайняло 20 сторінок і ґрунтується здебільшого на контрактах "Нафтогазу України" й RosUkrEnergo, підписаних у 2004 році.


Зокрема, йдеться про договір купівлі-продажу природного разу в 2005-2028 роках, а також про контракт про обсяги й умови транзиту природного газу через територію України в 2005-2030 роках.


Суд визнав: "Нафтогаз" не мав права розривати контракти. Отже, угоди, які були підписані тодішніми головою правління "Нафтогазу" і нинішнім міністром палива й енергетики Юрієм Бойком з уповноваженим RosUkrEnergo Вольфгангом Путчеком, визнані дійсними.


За цими контрактами, RosUkrEnergo має право постачати газ українським і європейським споживачам до 2030 року. Обсяг закачування - 250 млрд. куб. м газу. Ставка плати за транспортування, відповідно до даного контракту, складає $1,9 за кожні 100 км.


Розрахункова вартість послуг із закачування, зберігання й транспортування, які надаються компанією Дмитра Фірташа, складає $562,5 млн.


У випадку, якщо "Нафтогаз" здійснить відбір газу, який належить RosUkrEnergo і зберігається в українських ПСГ, без письмової згоди останньої, НАК зобов'язаний передати газ, якого недостає, протягом 5 днів після відбору, а також сплатити штраф у розмірі 10% від вартості газу.


"Нафтогаз України" практично не чинив опору в суді і був згоден із усіма претензіями RosUkrEnergo, пише видання.


Єдине прохання, озвучене держкомпанією: повертати не грошима, а газом. Зокрема, коли постало питання про сплату штрафу в розмірі $495 млн. за відбір газу (на додаток до відшкодування $4,95 млрд), НАК запропонував виплатити його "натурою" - 1,1 млрд. куб. м газу.


При цьому в усіх контрактах, підписаних сторонами у 2004 році, мовиться, що рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма є остаточними, не підлягають оскарженню і мають для сторін обов'язкову силу.


Дія зазначеного пункту залишатиметься чинною незалежно від припинення його дії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект