НОВИНИ

01.07.2010 | Шпигунський скандал між США і Росією: Британська контррозвідка зацікавилася однією із затриманих
Джерело - Korespondent.net

Британська контррозвідка MI5 проводить власне розслідування стосовно Анни Чапман, затриманої у США за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.


Мета розслідування - встановити, чи не чи займалася Чапман шпигунством на британській території, повідомляє Lenta.ru з посиланням на газету The Daily Telegraph.


Анна, яка тоді ще мала прізвище Кущенко, прибула до Лондона в 2003 році. Незабаром після приїзду в британську столицю вона змінила прізвище на Чапман, повідомивши друзям, що взяла прізвище чоловіка-британця. Однак, за даними видання, існують підозри, що в шлюб росіянка не вступала.


У Британії Анна прожила до 2006 року. У Лондоні вона працювала в компанії NetJets Europe, що належить Уоррену Баффету, а також в одному з підрозділів банку Barclays. У резюме Анни Чапман стверджувалося, що в NetJets Europe вона займалася питаннями оренди та продажу літаків бізнес-класу в Росію.


Однак, за даними The Daily Telegraph, вона виконувала в компанії значно менш відповідальну роботу. З 2006 року Анна Чапман проживала в США, проте регулярно приїжджала і до Британії. Востаннє вона відвідувала Лондон восени 2009 року.


Співробітники контррозвідки, пише The Daily Telegraph, мають намір з'ясувати, чим же насправді займалася Чапман в Британії, і оцінити, чи не завдала її діяльність на британській території збитку інтересам країни. Результатами розслідування MI5 має намір поділитися з американськими правоохоронними органами, які розслідують справу "російських шпигунів".


Нагадаємо, 28 червня міністерство юстиції США оголосило про затримання десяти осіб за підозрою в шпигунстві на користь Росії. Ще одного підозрюваного затримали 29 червня в аеропорту міста Ларнака на Кіпрі. Як очікується, четверо заарештованих 1 липня постануть перед окружним судом Нью-Йорка.


За даними слідства, підозрювані в шпигунстві тривалий час жили в США, їх основним завданням було налагодження зв'язків серед впливових політиків США і вербування потенційно корисних американців.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект