НОВИНИ

30.06.2010 | Шпигунський скандал не матиме негативних наслідків для російсько-американських відносин - Держдеп
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Шпигунський скандал не завдасть відчутної шкоди російсько-американським двостороннім відносинам. Таке сподівання висловив заступник Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Гордон під час прес-брифінгу для журналістів.


"Від самого початку, коли президент оголосив про новий підхід щодо Росії 18 місяців тому, він чітко дав зрозуміти, що ми маємо спільні інтереси у сферах нерозповсюдження ядерної зброї, Афганістану, роззброєння, економіки й будемо намагатися їх реалізовувати. Існують і напрямки, в яких ми не погоджуємося, але ми не збираємося відмовлятися від можливостей реалізовувати спільні інтереси через існування таких розбіжностей. Я думаю, шпигунський процес слід розглядати саме у цьому контексті", - пояснив представник американського зовнішньополітичного відомства.


Філіп Гордон відзначив, що політика "перезавантаження" принесла результати, і сторони домоглися "значного прогресу" у розбудові двосторонніх відносин. За його словами, у найближчому майбутньому слід сподіватися на продовження успішної співпраці між Росією та США у багатьох напрямках.


Прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс розповів журналістам, що глава держави кілька разів отримував звіти про розслідування справи, пов'язаної із викриттям мережі російських агентів. Сам Барак Обама коментувати ситуацію відмовився.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, напередодні міністерство юстиції США оприлюднило заяву про арешт десяти людей, яких підозрюють у шпигунстві на користь Російської Федерації. Відразу в кількох американських містах пройшли перші слухання по цих справах. Представники американських спецслужб стверджують, що ймовірні шпигуни працювали на Службу зовнішньої розвідки (СЗР) РФ. Їх вдалося заарештувати в результаті багаторічної спецоперації, яку проводили співробітники ФБР і контррозвідка.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6349. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект