Європа має самотужки реалізувати намір щодо оподаткування банків, незважаючи на відсутність єдиної думки щодо такого кроку серед лідерів країн "великої двадцятки", зустріч яких завершилася вчора в Торонто. Таку думку вчора у Брюсселі висловив лідер політичної групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті Мартін Шульц.
"Зустріч лідерів 20-ти найбільш заможних держав світу у ці вихідні у Торонто викликала багато сподівань в Європі, але завершилася невдачею. Скоординовані дії європейських урядів із впровадження надмірних бюджетних скорочень підштовхують світ в невірному напрямку. Ця політика суворих обмежень створює загрозу повергнення до періоду економічного спаду," - зазначив європейський політик.
Він назвав "великим розчаруванням" нездатність саміту "двадцятки" ввести в дію податки на банківські операції та на фінансові трансакції, що, на думку Шульца, мало б "повернути кризу тим, кому вона належить".
"Незважаючи на це, Євросоюз має взяти на себе роль лідера та просуватися вперед у введенні податків на банківські операції та на фінансові трансакції, незважаючи на заперечення з боку партнерів" - зазначив депутат Європарламенту.
На переконання європейських соціалістів, введення в дію податку на фінансові трансакції в розмірі усього 0,05 відсотка може генерувати прибуток до 250 мільярдів євро. Якщо ці гроші увіллються в європейську економіку, це дозволить стимулювати інвестиції та створити мільйони нових робочих місць за рахунок реалізації інноваційних транс-європейських проектів.
|