НОВИНИ

25.06.2010 | Вільна преса, МВФ, боротьба з корупцією – серед пріоритетів стосунків між США і Україною
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Посол Сполучених Штатів Джон Теффт занепокоєний ситуацією зі свободою слова в Україні. Про це він заявив у четвер на зустрічі з експертами та журналістами в Інституті світової політики. Крім цього, посол США в Україні окреслив сферу пріоритетів співпраці двох країн. Він сподівається, що нова українська влада відновить співпрацю з Міжнародним валютним фондом, боротиметься з корупцією та на ділі стане прихильником свободи слова.


 



Це була перша публічна зустріч нового посла США з експертами та журналістами. Джон Теффт вже шість місяців обіймає посаду посла в Україні, раніше він був послом США у Грузії.


Під час свого виступу в Києві він виділив 5 пріоритетів у двосторонніх відносинах України і США. В першу чергу, це відновлення співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом. Другий пріоритет – свобода слова. Пріоритет номер три –торгівля та енергетика. Четвертий – безпека та оборона. І останній, але не менш важливий – це боротьба з корупцією.


Джон Теффт заявив, що Сполучені Штати підтримують Україну в переговорах із МВФ. «Ми переконані, що шлях України до економічного відновлення пролягає через співпрацю з МФВ, – сказав він, – пізніше це відкриє дорогу іншій міжнародній допомозі, в тому числі від Європейського Союзу. Але для цього необхідно проявити політичне лідерство, зменшити дефіцит бюджету, відновити банківську систему та урізати енергетичні субсидії».


Демократичні реформи – теж серед пріоритетів співпраці. Голова дипломатичного представництва США в Україні сподівається, що нова влада дослухається до порад Венеціанської комісії Ради Європи щодо закону про судову реформу.


Слово має бути вільним


Свобода слова – надзвичайно важлива у побудові демократії, наголошує посол. «Ми впевнені, що свободу слова, яка з’явилася в 2005 році, слід захистити, і навіть розширити. Україна не повинна повернутися до старої системи, коли влада тиснула на журналістів та ЗМІ. Ми також визнаємо, що певні медіа-компанії практикують самоцензуру, і ми вважаємо її настільки ж деструктивною, як і цензуру», – зауважив Джон Теффт.


Посол США згадав про нещодавні повідомлення щодо тиску на журналістів і насильницький напад на редактора газети в Коломиї та відкриті листи протесту кількох телеканалів. Американський дипломат вважає, що силові структури повинні уважно розслідувати ці випадки, і владі слід поставитися до них серйозно.


Крім цього, Джон Теффт порушив і газове питання. «Прозорий газовий сектор, реалістичні ціни та ефективне використання енергії – третій пріоритет. США тісно співпрацює з Європейським Союзом у цій сфері, – каже він. – Україна в середньому використовує втричі більш енергоресурсів, ніж економіки країн-членів ЄС, і споживає на 50-60 відсотків газу більше, ніж потрібно».


Трошки геометрії


Щоб збільшити інвестиції та товарообіг із США, в Україні необхідно зменшити бюрократію та боротися з корупцією, вважає посол. Він також прокоментував трикутник «США-Росія-Україна». «Були певні спекуляції, що покращення відносин США з Росією відбудеться за рахунок України, – зауважив він. – Ми перезавантажили відносини із Російською Федерацією, але ми підтверджуємо нашу відданість суверенітету та цілісності України та її сусідів. Ми не віримо, що партнерство з однією країною має відбутися за рахунок іншої».


Україна – важлива для США держава – цю фразу Джон Теффт повторив двічі під час свого виступу. Він також підтвердив, що на початку липня в Україну з офіційним візитом має прибути Гіларі Клінтон, щоправда, конкретну дату він не уточнив.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект