НОВИНИ

25.06.2010 | Медведєв і Обама дали спільну прес-конференцію: Росія і США досягли успіху в перезавантаженні
За матеріалами - Associated Press, Korespondent

Барак Обама і Дмитро Медведєв за підсумками проведених у Вашингтоні переговорів заявили про успішне перезавантаження відносин між США і Росією.



У число досягнутих між главами держав домовленостей входить угода про покупку 50 лайнерів Boeing Росією, загальна вартість яких складе близько 4 мільярдів доларів. відзначає AFP, а також рішення спільними зусиллями прискорити вступ Росії до Світової організації торгівлі.


У числі іншого, сторони домовилися про партнерство в галузі інновацій, обговорили питання міжнародного усиновлення, ситуації в Киргизстані і Афганістані, а також проблеми боротьби з міжнародним тероризмом.


Обама підтвердив наміри держави вивести свої війська з Афганістану. Медведєв заявив, що Росія підтримує зусилля США в Афганістані. "Ми вважаємо, що зараз США, деякі інші країни допомагають афганському народу набути жадану державну правосуб'єктність, відновити основи функціонування ефективної держави, відновити громадянське суспільство та економіку. І в цьому плані ми будемо підтримувати зусилля США", - сказав він.


Далі Медведєв заявив, що Росія не планує направляти миротворців у Киргизстан, де ситуація в червні різко загострилася. "І Росія, і США зацікавлені в тому, щоб держава в Киргизстані була здатна вирішувати ці завдання, щоб були захищені звичайні люди, щоб дотримувалися елементарні громадянські права і вирішувалися ті завдання, які повинні вирішуватися державою, включаючи завдання по забезпеченню продовольством та елементарними матеріальними благами ", - відзначив президент РФ.


Крім того, американський президент розповів, що у відносинах між двома країнами залишається ряд невирішених питань, таких як позиція Москви по відношенню до Грузії, проте відзначив, що вони обговорюються "відверто".


Також Росія і США домовилися про посилення санкцій відносно КНДР і Ірану, заявив президент США Барак Обама.


"Ми разом домовилися посилити санкції відносно Північної Кореї. Ми домовилися разом посилити ті санкції, які були запроваджені відносно Ірану, і ми намітили цілий ряд перспективних напрямів в інтересах наших обох народів", - сказав Обама.


У цілому Обама позитивно відгукнувся про нинішній рівні американо-російських відносин і про проведені переговори з Медведєвим.


"У нас були дуже цікаві дискусії з цілого ряду тем. Ми обговорили всі аспекти взаємин між Російською Федерацією та Сполученими Штатами. Перед нами лежать нові перспективи співробітництва у всіх аспектах. Саме тому ми можемо сказати, що ми справді почали період перезавантаження", - зазначив глава Білого дому.


За підсумками переговорів президентів Росії і США Дмитра Медведєва і Барака Обами прийнято 9 спільних заяв.


Як відзначає Associated Press, ще на початку спільної прес-конференції Обама припустив, що в майбутньому спілкування між ним і Медведєвим може проходити через Twitter, в результаті чого відпаде необхідність у прямих телефонних лініях між Кремлем і Білим домом.


Нагадаємо, в даний час президент Росії перебуває з офіційним візитом в США. Напередодні він зустрівся з губернатором Каліфорнії Арнольдом Шварценеггером.


А в рамках поїздки до Кремнієвої долини Медведєв зустрівся з главою Apple Стівом Джоббсом, який подарував російському лідерові новітню модель смартфона iPhone четвертого покоління.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9184. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект