НОВИНИ

21.06.2010 | ЄС хоче до себе країну вулканів, та Ісландія охолола
Джерело - http://www.dw-world.de/

Попри складнощі, які переживає Євросоюз, ця спільнота, вочевидь, не втратила своєї привабливості. Навпаки, Єврокомісія розпочне вступні переговори з черговим кандидатом - Ісландією. Так вирішили на саміті ЄС у Брюсселі.


 


Геймір Петурссон - єдиний ісландський журналіст, який поїхав висвітлювати брюссельський саміт Євросоюзу і повідомити своїй країні про близький вступ до європейського співтовариства. І це красномовно засвідчує - особливого інтересу ця тема в ісландців не викликає. "Криза у Греції... в інших країн Європейського Союзу теж великі заборгованості. Євро ослаблений, тому в Ісландії не вважається, як раніше, що євро для Ісландії - це вихід з кризи",- розповідає журналіст.

А ще два роки тому Рейк'явік просив ЄС про негайну допомогу. Тепер співвідношення змінюється, каже Петурссон: "Це тому, що ціни на рибу пішли вгору, а риба - головна стаття нашого експорту. Водночас обсяг імпорту серйозно знизився".

Рибний фактор

Вилов риби може якраз стати каменем спотикання на переговорах про приєднання до ЄС. Квоти вилову та ліцензії на вилов - це в Євросоюзі компетенція виключно Брюсселя. Ісландці побоюються розпродажу цієї галузі зарубіжним інвесторам. Але вступ, переконані в уряді країни, відбудеться вже незабаром.

"Ісландія сильно інтегрована у внутрішній ринок, через угоди, які ми маємо з ЄС",- заявив посол Ісландії в ЄС Стефан Йоханнессон. Попередньою датою вступу називають 2013 рік. Можливо, до того часу ісландці вже будуть краще вмотивовані стати 28-м членом євроспільноти.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект