Брюссель та Кишинів у вівторок розпочали переговори із перспективи запровадження безвізового режиму.
Станом на сьогодні громадяни Молдови, як і українці, потребують візу для в’їзду у країни Шенгенської зони, одначе можуть оформлювати її за відносно низькою ціною. ЄС, між тим, готовий піти ще на крок далі й говорити з Кишиневом про можливість повного скасування візового режиму. Переговори з цього приводу пройшли у вівторок у Люксембурзі.
За оцінками експертів, хоча узгодження цього питання може затягтися на декілька років, доки Молдова посилить прикордонний контроль та боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, проте суттєві послаблення у процесі оформлення європейських віз прості громадяни можуть відчути вже за два роки. Так вважає член переговорної групи від Молдови Еуджен Карас. «Нам є про що звітувати перед своїми європейськими партнерами. За останні півроку було зроблено чимало для спрощення візового режиму. Успіх цього діалогу залежатиме від нашого виконання взятих на себе зобов'язань та від відкритості європейських партнерів», - каже Карас.
Перші результати вже за два роки
Молдовські політичні оглядачі переконані, що Євросоюз підійшов до переговорів з Молдовою з усією серйозністю, не розтягуючи час, як це відбувається, приміром, у переговорах з Україною. Тож, якщо цьогоріч Молдова отримає «дорожню карту» і розпочне її виконання, вже за два роки можуть вималюватися чіткі перспективи лібералізації візового режиму з ЄС. «Якщо Молдова виконає вимоги європейських партнерів і застосує їх на практиці, то, поза всіма сумнівами, вже за два роки ми знатимемо, які перспективи республіки на безвізовий режим», - каже виконавчий директор Асоціації зовнішньої політики Молдови Віктор Кіріле.
За підсумками зустрічі у Люксембурзі, незабаром до Кишинева прибуде оціночна місія Євросоюзу, яка проведе інспекцію готовності Молдови до безвізового режиму. Її рекомендації стануть ключовими у процесі розроблення спільного плану дій з лібералізації візового режиму.
|