Із 6 по 10 червня 2010 року під час наукового семінару НАТО в Геллі, Ісландія, фахівці аналізували динамічні глобальні кліматичні зміни і вироблили інтегровану структуру прийняття рішень на основі багатьох критеріїв і інформації про численні ризики і небезпеки.
Майже 50 основних доповідачів і експертів оцінюватимуть останні досягнення в сфері розуміння кліматичних змін, подальшого контролю над ними та адаптивні заходи на регіональному і місцевому рівнях. Учасники, які представлятимуть відомі інституції, такі як Лондонська школа економіки і Міжнародна рада з управління ризиками, намагатимуться:
Підсумувати усе відоме про вразливість і вплив кліматичних змін на місцевому і регіональному рівнях; Визначити роль аналізу ризику в контролі над ризиком, який становлять кліматичні зміни; Визначити застосовність адаптивних заходів до кліматичних змін; Виявити стратегії, які можуть використовувати країни, що розвиваються, для контролю над ризиками для їхньої безпеки; Ідентифікувати потреби у дослідній роботі заради підвищення цінності аналізу ризику в застосуванні до кліматичних змін. Цей семінар, що фінансується НАТО, також забезпечить ученим-екологам та посадовим особам чітку картину компромісів, пов’язаних з екологічним і суспільним впливом кліматичних змін.
Науковців і посадовців з країн, що розвиваються, будуть закликати до втілення політичних рішень і технологій в екологічно безпечний і дружній до довкілля спосіб. З цією метою особлива увага надаватиметься залученню молодих науковців і лідерів з країн-партнерів НАТО до цієї сфери.
Захід приймає Університет Ісландії, а організують його спільно Інженерний корпус армії США та єгипетський Каїрський університет. Президент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон виступить зі вступною промовою, після якої основні виступи зроблять головний науковець і головний інженер Інженерного корпусу армії США, а також колишній заступник і виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ США.
Цей семінар фінансується за рахунок програми НАТО «Наука заради миру і безпеки». За докладнішою інформацією звертайтесь до www.nato.int/science (див. “Calendar”, де знайдете інформацію про контакти з організаторами).
|